Nowa maszyna do sortowania paczek i listów Poczty Polskiej

Wrocławska Poczta Polska doprowadza swoją inwestycję do finału. To nowoczesna maszyna, która służyć ma automatycznemu sortowaniu przesyłek w centrum logistycznym przy ul. Awicenny. Urządzenie ma rozpocząć swoje funkcjonowanie jeszcze w pierwszej połowie 2023 roku. Placówki pocztowe przeszły przebudowę.

Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy (w skrócie WER Wrocław) jest miejscem do którego trafiają przesyłki wysyłane do wrocławian za pośrednictwem Poczty Polskiej. Obiekt ten powstał w 2006 roku, więc miał już swoje lata.

– Unowocześniamy i rozwijamy obecną sieć logistyczną Poczty Polskiej. W perspektywie najbliższych lat ta zmiana pozwoli nam na dalszy rozwój biznesu w obszarach KEP, e-commerce i usług logistycznych, które są filarami strategii Spółki. Celem projektu jest również poprawa efektywności aktualnej sieci logistycznej – wzrost terminowości, przepustowości sieci i optymalizacja kosztów związanych z obsługą przesyłek. Nie bez znaczenia jest również poprawa warunków pracy naszych pracowników – tłumaczy Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

W grudniu ubiegłego roku zakończyły się prace związane z powiększeniem hali magazynowej oraz budynku biurowego o kolejne 1,5 tys. m². To powierzchnia niezbędna do instalacji nowego sortera – maszyny, która automatycznie ma sortować przesyłki. Zautomatyzowanie procesu ma przełożyć się na szybszą obsługę przesyłek w centrum.

Urządzenie ma zacząć działać jeszcze w I połowie tego roku. Obecnie prace montażowe są już na finiszu. Po ich zakończeniu urządzenie będzie musiało przejść testy adaptacyjne oraz integrację systemów.

Przebudowa centrum umożliwiła też uruchomienie 17 dodatkowych bram kurierskich. Oznacza to, że po wykonaniu odbiorów kurierzy odbierający przesyłki będą mogli jednocześnie być obsługiwani na aż 69 stanowiskach.

 

red./

źródło: PP S.A.; wroclawskiefakty.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

374080

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors