Nietypowy konkurs wiedzy o Armii Krajowej – SP 7 w Oleśnicy

 SP nr 7 w Oleśnicy im. Armii Krajowej i bohaterów Armii Krajowej od kilkunastu lat uczestniczy w wojewódzkim konkursie wiedzy o Armii Krajowej.

"16 maja br. spotkaliśmy się z wieloma szkołami z Dolnego Śląska w 10 Wrocławskim Pułku Dowodzenia we Wrocławiu. Przybyłych gości powitał płk Dariusz Dejnek. Następnie głos zabrała prezes Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. AK, pani Dorota Rasała-Świtoń.

Przed zmaganiami konkursowymi uczniowie zapoznali się z ceremoniałem wojskowym, uczestniczyli w szkoleniu pocztów sztandarowych, w pokazie ratownictwa medycznego oraz sprzętu wojskowego.

Najbardziej oczekiwanym miejscem była wizyta na strzelnicy wojskowej. 10 Wrocławski Pułk Dowodzenia ma najnowocześniejszą w kraju krytą strzelnicę. Możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w tym zakresie wywołała wiele emocji, a zwłaszcza trafienie 10 punktów przez niektórych uczestników, w tym naszej pani dyrektor.
Po otrzymaniu tak emocjonującej dawki wiedzy nadszedł czas na: „Czas honoru” – quiz wiedzy. Nasza szkoła w składzie: Wiktoria, Martyna, Karol, Michał, Jakub i Szymon zdobyła II miejsce. Nie to jednak było najważniejsze, lecz zdobyte umiejętności i wiedza.
Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani wojskowa grochówką. Pycha!" - informuje Szkoła Podstawowa.

 

red./

źródło: SP7 w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

313018

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors