Niemal 100 sylwestrowych interwencji

W ciągu 48 godzin w sylwestra i Nowy Rok policjanci interweniowali 95 razy. W trakcie służby sylwestrowej i noworocznej wzywano patrole na interwencje związane z awanturami rodzinnymi, reagowali także na informacje związane z zakłócaniem porządku. Na szczęście miniony czas nie obfitował w zdarzenia drogowe.

Od niedzieli 31 grudnia 2023 roku do poniedziałku 1 stycznia 2024 roku policjanci prowadzili działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa na terenie powiatu oleśnickiego. Jak każdego roku okres sylwestrowy i noworoczny to czas wzmożonych policyjnych działań. Wszystko po to, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i jak najszybciej reagować na wezwania obywateli.

Funkcjonariusze przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu oleśnickiego, przeprowadzili 95 interwencji oraz wylegitymowali 333 osób. Na terenie działań oleśnickiej jednostki doszło do dwóch kolizji drogowych.

Jak w przypadku okresu świątecznego tak i teraz interwencje domowe i publiczne były głównym powodem zgłoszeń. W większości przypadków uczestnicy interwencji byli pod działaniem alkoholu i to on był główną przyczyną nieporozumień.

W efekcie działań policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu alkomat wskazał wyniki bliski dwóm promilom.

 

red./

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

386003
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors