Nie zwalniają tempa powiatowe inwestycje drogowe w gminie Syców

Po odbiorze drogi w Szczodrowie, gospodarczą wizytę na dwóch pozostałych inwestycjach w gminie Syców złożył starosta oleśnicki Sławomir Kapica, któremu towarzyszył radny powiatowy Marcin Gręda. Obaj ocenili postęp wykonanych prac na odcinku Biskupice – Działosza i Biskupice – Drołtowice oraz w Komorowie. Ze stanem zaawansowania prac zapoznał ich na miejscu dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor Ryszard Potoczny oraz przedstawiciele wykonawcy.

1. Wymiana nawierzchni na drodze powiatowej nr 1497D na odcinku Biskupice – Działosza oraz drodze powiatowej nr 1496D na odcinku Biskupice – Drołtowice obejmie w sumie 7540 m wyremontowanej nawierzchni, w podziale na odcinki: 5035 m i 2505 m. Na zadanie to Powiat pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład. Umowny termin zakończenia prac to 20.11.2023 r.

2. Druga inwestycja to przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej nr 1495D w zakresie wykonania ciągu pieszo-rowerowego na odcinku Syców – Komorów, wraz z wykonaniem obustronnych poboczy, zjazdów, kanału technologicznego oraz przepustów. Ciąg pieszo-rowerowy będzie miał długość 1890 m i szerokość 3,5 m. Na zakończenie prac wykonawca ma czas do 23.12.2023.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

313187

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors