Nie będzie spalarni odpadów w Sycowie? Urząd zadeklarował wydanie decyzji odmownej.

Burmistrz Sycowa Dariusz Maniak wydał kolejne stanowisko w sprawie planowanej budowy spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych. Tym razem potwierdził uwagi mieszkańców Sycowa, że ten rodzaj inwestycji wpływa na najbliższe otoczenie.

– Szanowni Państwo, Drodzy mieszkańcy Miasta i Gminy Syców, szeroko dyskutowana w ostatnim czasie instalacja do przetwarzania odpadów medycznych na Szosie Kępińskiej nie powstanie. Jako Urząd Miasta jesteśmy już gotowi do tego, żeby poinformować o tym, w jakim kierunku pójdzie proces wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla tej inwestycji. Nasza decyzja będzie odmowna – informuje Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

W osobnym komunikacie wkrótce poinformuję o jej wydaniu. Mam nadzieję, że mieli Państwo okazję zobaczyć ostatnią sesję Rady Miejskiej, na której radni jednogłośnie podjęli negatywne stanowisko w tej sprawie. Dziękuję bardzo Radnym za zwołanie sesji nadzwyczajnej oraz jasne stanowisko, a mieszkańcom za wyrażenie swojej opinii w tej sprawie. Podzielam uwagi sycowian związane z oddziaływaniem tej inwestycji na nasze najbliższe otoczenie. Jestem mieszkańcem Sycowa, tutaj się wychowałem i tutaj – podobnie jak Państwo – chcę żyć i funkcjonować - dodaje burmistrz.

W całej tej sprawie powstało w ostatnim czasie bardzo dużo informacji mijających się z prawdą. Stawiających mnie oraz Urząd Miasta i Gminy w złym świetle. Zdaję sobie sprawę z tego, że część z Państwa w natłoku tych negatywnych informacji może się czuć zawiedziona, ale jako burmistrz muszę dbać o to, żeby proces wydawania decyzji środowiskowych w przypadku każdej inwestycji w Sycowie był prowadzony zgodnie z prawem – podsumowuje burmistrz Sycowa.

Czy dojdzie do odwołania burmistrza?

Sebastian Kurzeja, założyciel i administrator profilu "STOP spalarni w Sycowie", poinformował o planie odwołania Dariusza Maniaka ze stanowiska burmistrza.

W komunikacie informuje, że podpis pod inicjatywą można złożyć w budynku Parafii Ewangelickiej w Sycowie, a informacje o niej uzyskać pod numerami 794 496 132 lub 665 549 042 lub pod adresem e-mail referendumsycow@gmail.com.

Będzie to jak do tej pory już druga próba zorganizowania referendum w sprawie odwołania burmistrza Sycowa.

red. P.S.

źródło: FB mig.sycow/