Największa inwestycja w historii domu dziecka

Zakończyła się największa inwestycja w historii Centrum Administracyjnego Obsługi Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Bierutowie. Dziś odbył się oficjalny odbiór kompleksowej termomodernizacji obiektów domu dziecka. Na zadanie, które łącznie kosztowało ponad 1 150 000 zł, Powiat Oleśnicki pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 800 000 zł

– Inwestycji o takiej skali i o takim rozmachu jeszcze tu nie było – podkreślił wicestarosta Stanisław Stępień, wspominając o dociepleniu budynków, wymianie stolarki okiennej i drzwiowej oraz o wymianie systemu ogrzewania na niskoemisyjne. W swoim wystąpieniu Stanisław Stępień zwrócił również uwagę na fakt, że realizacja przedsięwzięcia w domu dziecka znacznie przyczyni się do ograniczenia emisji zanieczyszczeń, co z kolei pozytywnie wpłynie na poprawę stanu zdrowia mieszkańców powiatu oraz ogólnego stanu środowiska naturalnego.

Specjalnie na sobotnie wydarzenie dotarła europosłanka Beata Kempa, która podziękowała wszystkim odpowiedzialnym za realizację inwestycji. – Każde dziecko, kiedy rodzic odnawia dom, bardzo się z tego cieszy, bo to jest powód do dumy i radości. Nie inaczej jest w przypadku dzieci tu mieszkających, bo to jest ich dom – dodała.

Wzajemną współpracę każdej ze stron pochwalił starosta Sławomir Kapica, zaś gospodarz, dyrektor CAOPO-W Paweł Wolko, nadmienił, że największa dotychczasowa inwestycja w domu dziecka miała miejsce 50 lat temu i była nią… wymiana ogrodzenia.

Ponadto w odbiorze uczestniczyli: członkowie Zarządu Powiatu Zdzisława Jakimiec i Czesław Teleszko, wiceburmistrz Bierutowa Rafał Nowowiejski oraz zastępca dyrektora ds. wsparcia operacyjnego Rafał Borutko ze Spółki Gazownictwa sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie, Oddział Gazowniczy we Wrocławiu.

Każdy na własne oczy mógł podziwiać efekty zrealizowanych prac, zarówno elewacyjnych, jak i w kotłowniach, a także zobaczyć pobliską stację regazyfikacji skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Co, gdzie i za ile?
► Budynek przy ul. 1. Maja 9g: remont elewacji i ocieplenie ścian - 527 007,60 zł
► Budynek przy ul. 1. Maja 8c: wymiana stolarki okiennej - 176 007 zł
► Budynek przy ul. 1. Maja 8c: przebudowa kotłowni węglowej na gazową - 197 770 zł
► Budynek przy ul. 1. Maja 9g (aula): przebudowa kotłowni gazowej - 249 629,27 z

Horoskop

licznik odwiedzin

312983

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors