Najdłuższe wyzwanie sportowe na świecie!

Wpław, na rowerze i biegnąc, tak Dolny Śląsk odkrywać będzie sportowiec Adrian Kostera. Podpisano list intencyjny dotyczący najdłuższego wyzwania sportowego na świecie: 365 dni triathlonu, a wszystko to w najbardziej różnorodnym regionie Polski – na Dolnym Śląsku.

Świat w zasięgu Dolnego Śląska

1205 km pływania, 31132 km na rowerze i 7833 km biegu – przed nami wyjątkowe wydarzenie! Triathlonista Adrian Kostera zamierza pobić rekord w kategorii „Najdłuższy Triathlon” i przebyć dystans większy od obwodu ziemi wzdłuż równika: 40170 km! To niesamowite wyzwanie ma promować sport, aktywność i zdrowy styl życia, a także pokazać, że Dolny Śląsk to miejsce idealne do wielu aktywności.

- Na Dolnym Śląsku mamy doskonałą infrastrukturę sportową, trasy rowerowe, biegowe oraz akweny. Chcemy mieszkańcom i turystom, amatorom, jak i profesjonalistom, pokazywać potencjał naszego regionu i promować to, co dla nas najważniejsze, czyli zdrowie –  mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

To wyjątkowe wyzwanie będzie się opierało na trzech filarach: 3% z 40170 km ma stanowić pływanie w dolnośląskich wodach, 77,5% – jazda na rowerze po najpiękniejszych trasach regionu, a 19,5% – bieganie.

- To pierwsze tak niesamowite sportowe wyzwanie na świecie. Lubię takich pasjonatów jak Adrian, którzy odważnie wyznaczają sobie cele, dlatego będę mu mocno kibicować. Wybór Dolnego Śląska do realizacji tego marzenia dowodzi, że w naszym regionie dosłownie każdy, w myśl naszego hasła promocyjnego, „znajdzie swoją trasę” oraz wspaniałe krajobrazy do uprawiania różnorodnych sportów: od północy aż po południe województwa – dodaje Krzysztof Maj, członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

#365triathlon
Największego sportowego wyzwania w swojej karierze i udziału w najdłuższym wydarzeniu sportowym na świecie – trwającym 365 dni triathlonie, podejmie się Adrian Kostera – rekordzista świata na dystansie 5 x ironman (ustanowionym w 2022 roku we Francji). Na koncie jego sukcesów jest także rekord świata na dystansie najdłuższego duathlonu  (120 kilometrów biegu, 1800 kilometrów rowerem szosowym i ponownie 422 kilometry biegu), przebiegnięcie 100 maratonów w 100 dni, trzecie miejsce na dystansie 10 x ironman podczas Mistrzostw Świata w szwajcarskim Buchs.

- Chcę inspirować wszystkich do aktywności sportowej i tak też będzie podczas wyzwania #365triathlon, które dzięki otwartości Marszałka Województwa Dolnośląskiego zrealizuję na terenie tego pięknego regionu. Wszystkie wielkie wydarzenia w jakich biorę udział relacjonujemy live, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i ramię w ramię ze mną stoczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłu, przeciwko wielotysięcznym dystansom, bólom i zmęczeniu – mówi sportowiec Adrian Kostera.

Do Adriana będzie można dołączać i wraz z nim przemierzać dowolną liczbę kilometrów na pięknych i malowniczych dolnośląskich trasach.

 

źródło: UMWD/

Horoskop

licznik odwiedzin

383188

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors