Nadmiar jedzenia zostaw w społecznej lodówce PCK

W pobliżu wejścia do hali targowej przy ulicy Wrocławskiej w Oleśnicy znajduje się społeczna lodówka, w której każdy może dla potrzebujących zostawić nadmiar jedzenia po świętach i nie tylko.

Od czterech w Oleśnicy lat funkcjonuje społeczna lodówka. Zasady jej funkcjonowania są proste. Nadmiar niepotrzebnego jedzenia przez cały rok można wkładać do środka. Osoby potrzebujące mogą przyjść i wziąć to, co je interesuje. Urządzenie mieści się przy Oddziale Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża - w pobliżu wejścia do hali targowej przy ulicy Wrocławskiej w Oleśnicy.

- Zwracamy się do mieszkańców, aby nadmiar jedzenia ze świąt zostawiać w lodówce społecznej. Nie należy go wyrzucać do śmieci. Jest wiele osób potrzebujących, którzy cieszą się, że jest to dla nich pomoc. A biednych mieszkańców jest u nas wielu - informuje Anna Drozdenko, prezes oleśnickiego PCK.

Najlepiej żywność pozostawiać w pojemnikach. Powinien znajdować się też opis z nazwą dania i informacją, kiedy zostało przygotowane. - Oleśniczanie są wspaniali. Najlepsi darczyńcy anonimowi, którzy niemal cały czas przekazują rzeczy do lodówki, a także do naszych magazynów - chwali mieszkańców prezeska PCK. Szczególnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia pamiętajmy o osobach bezdomnych i potrzebujących.

 

red.