MŁODZI SPRAWCY ROZBOJU TYMCZASOWO ARESZTOWANI

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy zatrzymali trzy osoby, które na terenie gminy Oleśnica napadły na taksówkarza i używając siły zabrały jego samochód. W momencie zatrzymania jedna z osób miała przy sobie dużą ilość narkotyków. Wszyscy zatrzymani decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Wczesnym rankiem, około godziny 5.00, oficer dyżurny oleśnickiej jednostki otrzymał zgłoszenie od taksówkarza o kradzieży jego pojazdu. Policjanci udali się do jednej z pobliskich wiosek, gdzie miał znajdować się zgłaszający. Z ustaleń wynikało, że taksówkarz kurs rozpoczął we Wrocławiu, gdzie klient poprosił go o zawiezienie do oddalonej o 35 km miejscowości, aby zabrać swoich znajomych.

Po dotarciu na miejsce dwóch innych pasażerów, kobieta i mężczyzna, wsiedli do taksówki i wspólnie udali się w drogę powrotną. Niezdecydowani klienci poprosili taksówkarza o kurs w kierunku Oleśnicy. Zajęci rozmową nie zważali na czas i przejechane kilometry.

W pewnym momencie między mężczyznami doszło do sprzeczki słownej, po czym jeden z nich polecił zatrzymać samochód. Zaskoczony całą sytuacją taksówkarz zauważył jedynie, jak mężczyźni we dwoje opuszczają samochód, po czym nagle jeden z nich wyszarpnął mu kluczyki z auta. Nie zdążył jednak zareagować, gdyż w tym samym czasie drugi napastnik wyszarpał go z pojazdu i uderzając pięścią w twarz przewrócił na drogę. Agresorzy wsiedli do taksówki i odjechali.

Dzięki sprawnej pracy operacyjnej oleśnickich funkcjonariuszy ustalono trzy młode osoby, które dopuściły się rozboju - kobietę w wieku 19 lat oraz dwóch mężczyzn w wieku 25 i 30 lat. Zostali oni zatrzymani jeszcze tego samego dnia na terenie powiatu trzebnickiego. Nie spodziewali się zupełnie, że w spokojne i słoneczne południe odwiedzą ich mundurowi i dokonają ich zatrzymania.

Policjanci odzyskali skradzione taksówkarzowi auto oraz zabezpieczyli inne przedmioty mogące pochodzić z przestępstwa. W trakcie prowadzonych czynności w torebce zatrzymanej kobiety funkcjonariusze odnaleźli woreczek strunowy z zawartością amfetaminy w ilości niemal 1000 porcji.

Wszyscy troje uczestnicy rozboju usłyszeli już zarzuty i zgodnie z decyzją sądu trafili na najbliższe miesiące do aresztu. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

KPP w Oleśnicy

Horoskop

licznik odwiedzin

383183

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors