Mit o lepszym Świecie. Wernisaż wystawy w nawie kościoła św. Jerzego

9 listopada o godzinie 18 w nawie dawnego kościoła św. Jerzego w Oleśnicy odbędzie się wernisaż wystawy pn. "Mit o lepszym Świecie. Myth of a Better World".

"Zapraszamy Państwa na wernisaż wystawy "Mit o lepszym Świecie"

Nawa Dawnego Kościoła św. Jerzego/ ul. Matejki 18
09.11.2023, godz.18:00

Wydarzenie jest unikatowe i krótkotrwałe - do wt. 14 listopada. Mit o lepszym Świecie. Myth of a Better World.

Tytuł wystawy ujawnia swoisty spiritus movens artystycznej wędrówki Erika Waterkotte i Jarosława Grulkowskiego.

Rekonesans doświadczeń i przekonań, wiary w sens istnienia, definiujący się w postawie „w” Świecie i „wobec” Świata w sposób szczególny wyraża się w obrazie. Proces twórczy jest drogą mentalnej i realnej podróży dającej utopijną nadzieję odkrycia lepszego miejsca – Atlantydy, w której można przetrwać.

Erik Waterkotte sięga do fascynacji mistycyzmem i duchowością, nawiązuje do złożoności swojego katolickiego wychowania, jego twórczość jest przesycona szacunkiem dla natury i tajemniczą atmosferą obrazów, symboli i koloru.

Jarosław Grulkowski wskazując na estetycznie wysublimowane widoki strzelistych nagich grani kreśli niepokojący w swej dychotomii scenariusz srogiego, nieprzyjaznego miejsca. Innym razem, w rzędach miarowych molekuł ujawnia daremność rozkodowania intrygującej struktury znaków nawiązując do granic poznania Wszechświata wyznaczonych przez możliwości obserwacyjno-poznawcze człowieka.

Czy odnalezienie mitycznego „lepszego Świata” w dobie chaosu jest możliwe? Czy jest zarezerwowane dla sztuki, religii, a może nauki?" - informuje MOKiS.

red./

źródło: MOKiS/

Horoskop

licznik odwiedzin

374073

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.