Mistrzostwa w oleśnickiej jednostce wojskowej

2. Oleśnicka Kompania Regulacji Ruchu informuje o mistrzostwach w jednostce w Oleśnicy.

W dniach 6 i 7 lutego 2024 r. żołnierze z jednostek podległych Komendantowi 4. Regionalnej Bazy Logistycznej rywalizowali w Oleśnicy, aby wyłonić zwycięzców podczas Mistrzostw 4 RBLog w wieloboju żołnierskim.

Wielobój żołnierski jest konkurencją sportową, która weryfikuje przygotowanie wszystkich cech motorycznych zawodników. Tylko najbardziej wszechstronni żołnierze mają szanse na zwycięstwo. Mistrzostwa w wieloboju żołnierskim, rozegrane w 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu, składały się z czterech konkurencji: wspinanie się po linie, biegowy test siłowy, bieg wahadłowy 15x15m oraz bieg na 1000 m.

W mistrzostwach wzięło udział 35 zawodników z 7 zespołów. Klasyfikacja końcowa mistrzostw 4. Regionalnej Bazy Logistycznej w wieloboju żołnierskim wyglądała następująco:

I miejsce – 2. Oleśnicka Kompania Regulacji Ruchu
II miejsce – 45. Wojskowy Oddział Gospodarczy
III miejsce – 43. Wojskowy Szpital Polowy
IV miejsce – 2. Wojskowy Oddział Gospodarczy
V miejsce – 2. Wojskowy Szpital Polowy
VI miejsce – 4. Wojskowy Oddział Gospodarczy
VII miejsce – 4. Regionalna Baza Logistyczna

Zawodnicy odebrali wyróżnienia z rąk Dowódcy 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu, który podziękował wszystkim za zaangażowanie i pogratulował zdobytych osiągnięć.

Serdeczne podziękowania kierujemy do samorządowców tj. Burmistrza Miasta Oleśnica, Wójta Gmina Oleśnica oraz Wójta Gmina Dobroszyce, którzy objęli patronat za poszczególne kategorie oraz ufundowali nagrody rzeczowe dla zwycięzców.

Osoby zainteresowane pełnieniem Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej w 2. Oleśnickiej Kompanii Regulacji Ruchu mogą zgłaszać się do wojskowych centrów rekrutacji. Więcej szczegółów o zasadach pełnienia dobrowolnej służby można uzyskać, dzwoniąc na infolinię 800 180 110 (działa codziennie od 8.00 do 22.00).

 

red./

źródło: 2. Oleśnicka Kompania Regulacji Ruchu/

Horoskop

licznik odwiedzin

374109

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors