Melisa najlepsza na Dolnym Śląsku w wyszukiwaniu zapachu narkotyków

Sycowski policjant i jego pies służbowy wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków. Podczas konkursu zgrana para zdeklasowała rywali i zajęli najwyższe miejsce na podium. Przed nimi teraz dumne reprezentowanie województwa dolnośląskiego.

Asp. Kamil Kempa pełni służbę od ponad 12 lat. Przewodnikiem psa jest od niespełna 6 lat. Od 2018 roku owczarek belgijski szkolił się wraz z policjantem w tematyce wyszukiwania narkotyków. Pies, o którym mowa wabi się Melisa i jest jedynym psem służbowym, na terenie powiatu oleśnickiego.

W piątek w Ośrodku Szkolenia Specjalistycznego Straży Granicznej w Lubaniu oraz w Bazie Przewodników Psów Służbowych we Wrocławiu odbyły się Eliminacje do XXI Kynologicznych Mistrzostw Policji psów służbowych do wyszukiwania zapachów narkotyków.

Podczas trwania konkursu policjanci oraz ich czteronogi musieli podejść do konkurencji wyszukiwania narkotyków po zapachu w pojazdach, pomieszczeniach i bagażach oraz pokonywanie przeszkód i wykonywanie poleceń wydawanych przez przewodnika.

Sycowski policjant wraz z Melisą pokonali wszystkich rywali i zajęli pierwsze miejsce. W październiku będą reprezentować województw dolnośląskie na zawodach ogólnopolskich. Serdecznie gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie.


 

red./

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

370496

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors