Lidl rusza z budową nowego centrum dystrybucyjnego w Dobroszycach

Lidl inwestuje w rozwój swojej sieci logistycznej w Polsce. Najnowsze centrum dystrybucyjne dyskontera wybudowane zostanie w Dobroszycach, przy ul. Zakładowej 1.

Obiekt, który funkcjonować będzie pod nazwą CD Lidl Oleśnica, wybudowany zostanie przez firmę Erbud. Zawarta przez tę spółkę umowa z Lidlem opiewa na 229,32 mln zł netto. Kontrakt podpisano 29 kwietnia br., roboty budowlane mają ruszyć już niebawem.

Z informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl wynika, że w planach firmy na najbliższe lata są przynajmniej dwa kolejne magazyny, jeden z nich może powstać pod Warszawą.

Sieć Lidl ma obecnie w Polsce już 11 centrów dystrybucyjnych. Obiekty są zlokalizowane w Pruszczu Gdańskim, Bydgoszczy, Wyszkowie, Kałuszynie k. Mińska Mazowieckiego, Strykowie, Jankowicach, Legnicy, Gliwicach, Będzinie i Tarnowie i w Stargardzie.

Najnowsze centrum w Dobroszycach k. Oleśnicy będzie już 12. tego typu obiektem dyskontowej sieci w Polsce. Docelowo z magazynu obsługiwane będą głównie placówki handlowe Lidla zokalizowane na Dolnym Śląsku (najbliższe centrum sieci znajduje się w Legnicy, również w woj. dolnośląskim).

Przeprowadzenie odbioru końcowego inwestycji ma nastąpić do 12 kwietnia 2022 r. Lidl spodziewa się, że pierwsze dostawy z dobroszyckiego centrum do sklepów wyruszą w pierwszej połowie 2022 r.

Nowy magazyn ma być jednym z najnowocześniejszych obiektów Lidla tego typu w Europie. Powierzchnia użytkowa centrum dystrybucyjnego wyniesie ok. 67 tys. mkw. Zatrudnienie w obiekcie znajdzie ponad 200 osób. Rekrutacje już się rozpoczynają.

Magazyn w Dobroszycach wyposażony zostanie w nowoczesne rozwiązania mające na celu ograniczenie wpływu nowej inwestycji na otoczenie. W obiekcie zostanie zastosowana instalacja fotowoltaiczna, system odzysku ciepła z instalacji chłodniczych wraz z ogrzewaniem płaszczyznowym podposadzkowym, system wykorzystania wody deszczowej (tzw. "wody szarej") w instalacjach sanitarnych. Dodatkową oszczędność energii zapewni oświetlenie LED oraz systemy ograniczające zużycie energii elektrycznej. Zastosowanie ekologicznych rozwiązań będzie miało pozytywny wpływ na otoczenie oraz pomoże stworzyć bezpieczne warunki pracy dla przyszłych pracowników.

Przypomnijmy, że Gmina Dobroszyce sprzedała operatorowi sieci 21 ha gruntów pod nowe centrum dystrybucyjne. Lidl zapłacił za nie 10 mln zł.

Lidl zarządza w Polsce siecią około 770 dyskontów.

 

źródło: wiadomoscihandlowe.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

316882

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors