Lider PiS Jarosław Kaczyński w Oleśnicy.

Oleśniczanie mieli okazję dzisiaj spotkać się z liderem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Spotkanie odbyło się w Zamku Książąt Oleśnickich, które przyciągnęło wielu zwolenników i członków partii, jak również nielicznych przeciwników obecnej władzy.

Jeszcze przed przyjazdem prezesa Jarosława Kaczyńskiego do Oleśnicy Policja zmuszona była interweniować i uspokajać idącego w stronę przyjaźnie nastawionego tłumu przyszłego oleśnickiego gwiazdora wykrzykującego obraźliwe epitety. A jego logo na brudnej i śmierdzącej koszulce była „Wielka orkiestra świątecznej pomocy”
Na szczęście takie spontaniczne zachowania były szczątkowe i w większym stopniu nie zakłóciły przebiegu spotkania w oleśnickim zamku wyznaczonego na godzinę 14.30.

Podczas przemówienia Jarosław Kaczyński poruszył wiele kwestii dotyczących całego kraju tj program mieszkaniowy, walka z inflacją czy też wzrost płac dla każdego ciężko pracującego POLAKA.
Poruszył również temat wojny na Ukrainie, polityki Niemiec i ludzi, którzy próbują osłabić  suwerenność naszego kraju.

Po zakończeniu przemówienia Jarosław Kaczyński otrzymał niekończące się brawa oraz atrybut prawdziwego strażaka – toporek podarowany przez Wojewódzką Straż Pożarną. Ten symboliczny przedmiot, lecz jak ważny dla każdego prawdziwego bohatera ma symbolizować odwagę i poświecenie dla narodu.