Ławeczki dla seniorów w Oleśnicy – kolejny projekt z OBO zrealizowany

Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu Gminy Miasta Oleśnicy, o której przeznaczeniu decydują w głosowaniu mieszkańcy. To oni mają możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu gminy. Mają realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek swojego otoczenia.

Kolejny projekt z OBO 2023 został zrealizowany. To ławeczki dla seniorów! W różnych częściach miasta postanowiono 42 ławki z grawerem Oleśnickiego Budżetu Obywatelskiego. Znajdziecie je m.in. przy ul. Skłodowskiej, Lwowskiej, Sudoła, 11-go Listopada, Daszyńskiego, Wojska Polskiego, Wileńskiej, Kolejowej, Moniuszki czy Hallera.

Projekt w założeniu miał ułatwić życie oleśniczanom. Ławeczki zostały zainstalowane w miejscach, w których na dłuższych odcinkach ich brakowało. Teraz każdy, a zwłaszcza starsze osoby mogą zrobić sobie przerwę, usiąść i odpocząć. Siedziska wykonano z tworzywa składającego się w 96% z opakowań plastikowych oraz ubrać z recyklingu. Deski wytworzone w ten sposób nie łamią się, nie gniją i nie palą.

 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

370506

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors