Łącznik pieszo rowerowy Otwarta – Limanowskiego w Oleśnicy

Zakończyły się prace budowlane związane z budową ciągu pieszo-rowerowego w łączniku ul. Otwartej z ul. Limanowskiego w Oleśnicy.

W ramach zadania wykonano nawierzchnię ciągu pieszo-rowerowego z betonowej kostki brukowej – odcinek między ogródkami działkowymi. Wybudowano odwodnienie w postaci  kanalizacji deszczowej która zapewnia możliwość odbioru nadmiaru wód opadowych z ulicy Limanowskiego. Wybudowano energooszczędne ledowe oświetlenie uliczne wraz ze sterowaniem natężenia światła w porze nocnej celem zmniejszenia zużycia energii.

Roboty budowlane zrealizowała firma Zakład Budownictwa Ogólnego i Inżynieryjnego Edward Kucułyma. Wartość inwestycji to blisko 1 420 000 zł. Na wykonane roboty wykonawca udzielił 8-letniej gwarancji.

Całość inwestycji została sfinansowana z Budżetu Miasta Oleśnicy – Sekcji Dróg Miejskich.

Celem inwestycji było zapewnienie wygodnej i bezpiecznej komunikacji w sąsiedztwie ogrodów działkowych oraz wspomaganie systemu kanalizacji deszczowej w ul. Limanowskiego w okresach bardzo intensywnych i długotrwałych opadów deszczu.

Burmistrz Jan Bronś i zastępca burmistrza Edyta Małys Niczypor spotkali się z wykonawcą i realizatorem inwestycji, aby zobaczyć efekt końcowy prac.

 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

313171

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors