Książka na weekend. Tajemnica Bożego Narodzenia

W tym tygodniu w "Książce na weekend" oleśnicka biblioteka przedstawia pozycję o magii świąt.

„Tajemnica Bożego Narodzenia”, Jostein Gaarder

"Na nadchodzący świąteczny weekend, polecam książkę genialnego autora Josteina Gaardera. Czytelnicy znają go zapewne z takich utworów jak kultowy wręcz „Świat Zofii”, „Dziewczyna z pomarańczami”, „W sam raz”, czy „Świat według Anny”. Tym razem autor zwrócił się w stronę bożonarodzeniowej magii, która wypływa nie z drogich prezentów czy obfitych potraw, ale miłości i bliskości ważnych dla nas ludzi.

Książka została napisana w formie literackiego kalendarza adwentowego i kierowana jest do starszych dzieci oraz dorosłych. Idealnie byłoby zacząć ją czytać 1 grudnia, zbliżając się do Bożego Narodzenia wraz z kolejnymi rozdziałami, ale przeczytana w całości, w okresie świątecznym, również będzie doprawdy niezwykłym doznaniem. Przede wszystkim skłania do refleksji i dotyka problemów natury filozoficznej, religijnej, a nawet społecznej. Tekst uwrażliwia na aspekt wspólnotowy przeżywanych świąt i wspaniale do nich przygotowuje. Czytelnik ma okazję zanurzyć się w klimat świąt nie tyle barwnych, głośnych i obfitych, ale przeżytych w atmosferze miłości stworzonej przez grono najbliższych.

Autor z wielkim kunsztem kreśli postacie bohaterów (Baranek, anioł Efiriel i inni), z którymi także czytelnik wędruje i odkrywa to co najważniejsze w tajemnicy Bożego Narodzenia.

„Podobnie jak w „Świecie Zofii”, autor po mistrzowsku łączy poetycką fikcję z lekcją historii i refleksją o życiu. Książka Gaardera uczy, wzrusza i przerzuca pomost między światem dorosłych i dzieci. Obyśmy nigdy nie stracili go z oczu”- napisał o „Tajemnicy Bożego Narodzenia" Jacek Santorski, psycholog i znawca literatury.

Życzę, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były dla Państwa czasem cudownie przeżytej tajemnicy, a atmosfera spokoju, relaksu oraz wielkiej radości nie opuszcza Waszych domów. Dobra lektura będzie ich doskonałym dopełnieniem.

Z życzeniami Wesołych Świąt,

Ania z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży" - informuje Oleśnicka Biblioteka Publiczna.

 

red./

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

374080

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors