Książka, które pomoże dzieciom znaleźć wiarę w samego siebie!

"Książce na weekend" inspirująca propozycja od Ani z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży "Pod Sową".

"W kolejnej polecanej w te wakacje weekendowej lekturze przedstawiam Państwu niecodzienną książkę dla wrażliwych Czytelników autorstwa Kobiego Yamady. Już sam tytuł kryje za sobą pewną tajemnicę, zagadkę, nadzieję… "Może" to książka, której każda strona przenikliwego tekstu przynosi coraz większą wiarę w ogromne możliwości bohatera literackiego tego dzieła. Jest to tym bardziej ujmujące, gdyż tym bohaterem jest dziecko, a dokładnie dziewczynka. Mała, lecz o ogromnym potencjale, która w książce występuje w uroczej "ptasiej" czapeczce symbolizującej przemianę z pisklęcia w dorosłego ptaka.

Mam świadomość, że każdy odczyta tę historię inaczej. Jej interpretacja zależy chociażby od naszego wieku, bagażu doświadczeń i stopnia wrażliwości. Jedni potraktują ją jak opowieść przepełnioną czułością, ulotną, delikatną, niemal ckliwą. Inni dostrzegą jej wyjątkowe doświadczenie emocji i potrzebę  spojrzenia na świat głównej bohaterki z różnych stron. Każde zdanie w „Może” to gotowy cytat na dedykację. Gorąco zachęcam do przeczytania tej barwnej historii dzieciom, które mogą z niej naprawdę wiele się nauczyć i może przede wszystkim - znaleźć w niej wiarę w samego siebie.

W naszym księgozbiorze posiadamy także inne tytuły Kobiego Yamady, m.in. „Co robisz z szansą?""Co robisz z pomysłem?" oraz „Co robisz z problemem?". Do sięgnięcia po nie również gorąco zachęcam. Yamada potrafi w wyjątkowy sposób pokazać nam nasze własne uczucia, wątpliwości i pragnienia.

„Może” w niezwykły sposób zilustrowała Gabriella Barouch, izraelska rysowniczka, laureatka wielu prestiżowych nagród, której narracje wizualne i kreatywne techniki sprawiają, iż dzieła literackie  stają się jeszcze bardziej urzekające i wręcz magiczne.

Wspaniałej lektury!" - informuje Oleśnicka Biblioteka Publiczna.

 

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

383193

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors