Kontynuacja współpracy I LO w Oleśnicy z Politechniką Wrocławską

Umowa o kontynuacji patronatu Politechniki Wrocławskiej nad I LO w Oleśnicy została podpisana 30.03.2023 r. w murach uczelni wyższej. W imieniu LO porozumienie podpisała dyrektor Marzena Helińska, stronę PWr. reprezentowali: rektor - prof. Arkadiusz Wójs i prorektor ds. kształcenia (absolwent ILO) - prof. Kamil Staniec.

„Jest to nie lada wyróżnienie, bowiem zostaliśmy zakwalifikowani do programu po raz drugi wraz z sześcioma innymi, wyróżniającymi się liceami z Dolnego Śląska, Wielkopolski i województwa łódzkiego. Z pewnością nie byłoby to możliwe, gdyby nie dotychczasowe lata konkretnej, przemyślanej, dobrze zorganizowanej, twórczej współpracy, w wyniku której jesteśmy postrzegani przez środowisko akademickie jako szkoła wyjątkowa, wyróżniająca się sposobem efektywnego, sprzyjającego rozwojowi talentów kształcenia w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Dlatego perspektywa kontynuacji działań w kolejnych latach jest dobrodziejstwem zarówno dla nas, jak i naukowego partnera. Jest też obustronną przyjemnością. (…) Zawierając umowę z PWr na kolejne 5 lat, cieszy nas ogromnie możliwość realizacji nowych, wspólnych pomysłów, dających impuls do rozwoju uczniom. Tym, którzy uczą się w szkole aktualnie. I tym, którzy, śledząc nasze sukcesy i ciekawe, sprzyjające rozwijaniu naukowych pasji przedsięwzięcia, zechcą zostać członkami naszej społeczności” – można przeczytać na stronie internetowej ILO im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.

Koordynatorem współpracy z ramienia I LO jest Magdalena Ciura. Z oferty uczelni korzystają uczniowie klas z rozszerzoną matematyką, fizyką, chemią pod opieką nauczycieli bloku matematyczno-przyrodniczego: Tomasza LorkaŁukasza PerczakaAnny PłanetyJoanny Siedleckiej i Emilii Wiśniewskiej.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/