Konferencja prasowa przy oleśnickim dworcu

Dziś przy oleśnickim dworcu PKP odbyła się konferencja prasowa dotycząca remontu obiektu. Przypomnijmy, niedawno otwarto oferty przetargowe na przeprowadzenie prac.

W konferencji uczestniczyli burmistrz Jan Bronś, jego zastępczyni Edyta Małys-Niczypor, członek zarządu PKP Krzysztof Golubiewski, poseł Paweł Hreniak oraz radny Marek Kamaszyło.

- Przedwczoraj zostały otwarte oferty na remont dworca. Wśród siedmiu ofert, pięć mieści się w naszym limicie środków. Mam nadzieję, że już wkrótce będzie można podpisać umowę. Z niepokojem przyjęliśmy informację o problemach z mieszkańcami, którzy pozostali. Miasto intensywnie pracuje nad rozwiązaniem tego problemu - powiedział Krzysztof Golubiewski. Przypomnijmy, oferty oscylują w kwotach od 47 do 73 mln złotych.

- Odbywa się procedowanie inwestycji według dokładnie ustalonego harmonogramu - ocenił burmistrz Jan Bronś. Nawiązał też do problemu związanego z niechęcią dwóch rodzin do wyprowadzki. Większość przyjęła lokale proponowane przez miasto. - Robimy wszystko, żeby problem mieszkańców rozwiązać i mam nadzieję, że stanie się to wręcz w najbliższych dniach - dodał samorządowiec.

Po zakończeniu inwestycji miasto będzie wynajmowało część pomieszczeń m.in. na cele kulturalne. Prace mają potrwać nawet dwa lata.

 

red./

źródło: mojaolesnica.pl/