Kolejny remont powiatowych dróg w Dobroszycach został ukończony

Kolejny remont dróg w Dobroszycach dobiegł końca. Kierowcy mogą swobodnie jeździć ulicami: Trzebnicką, Oleśnicką i 11 Listopada.

Wyremontowane przez Eurovię drogi to wspólne przedsięwzięcie powiatu i gminy Dobroszyce. Samorząd powiatowy przekazał na ten cel ponad 500 tys. zł, gmina Dobroszyce – 480 tys. zł. Za tę kwotę powstała nakładka bitumiczna na drodze powiatowej 1480D i 1477D o długości 1331 m.
Cieszą nas inwestycje, które realizujemy wspólnie z gminami – podkreślał starosta Sławomir Kapica, dziękując za bardzo dobrą współpracę władzom Dobroszyc. – Wiem, że oczekiwania są cały czas duże i w miarę możliwości będziemy się starali je realizować.
O dużej skali drogowych inwestycji mówił wicestarosta Stanisław Stępień. – Potrzeb jest dużo, ale zapewne wiele z nich nie byłoby zrealizowanych, gdyby nie środki, jakie spłynęły z Polskiego Ładu. W skali całego powiatu to 200 mln zł – podkreślał.
W spotkaniu wzięli też udział: członkini Zarządu Zdzisława Jakimiec, radni Leszek Waluk i Edward Podczaszyński, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny, wójt Artur Ciosek, przewodniczący Rady Gminy Dobroszyce Dariusz Palma oraz przedstawiciel Eurovii.

 

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/