Kolejne postępy przy budowie dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną na terenie osiedla pomiędzy ul. Europejską a Polną w Oleśnicy

Oleśnica nieustannie się rozwija. A efekty prac są bardzo dobre. Tym razem mamy za sobą kolejny etap prac przy budowie dróg o nawierzchni utwardzonej wraz z infrastrukturą techniczną na terenie osiedla pomiędzy ul. Europejską a Polną w Oleśnicy.

Cała infrastruktura podziemna została już wykonana (kanalizacja deszczowa, kanalizacja sanitarna, kanał technologiczny, kabel oświetleniowy), zamontowano część słupów oświetleniowych, a obecnie Wykonawca układa elementy brzegowe jezdni i chodników, czyli krawężniki i obrzeża oraz nawierzchnię chodników z kostki betonowej w ul. Duńskiej, Niemieckiej, Holenderskiej.

A my zajrzeliśmy na plac budowy, aby zobaczyć układanie nawierzchni asfaltowej ścieżki pieszo – rowerowej wzdłuż ul. Niemieckiej (ścieżka od ul. Polnej do ul. Europejskiej). Dobra wiadomość jest taka, że będzie połączenie dla rowerów od ul. Ludwikowskiej, przez ul. Polną, ul. Niemiecką, ul. Belgijską do ul. Stawowej). Z kolei na pozostałych ulicach chodniki są z kostki betonowej.

Ze względu na konieczność wykonania robót dodatkowych (m.in. wzmocnienia gruntu stabilizacją, dodatkowe przyłącza kanalizacji deszczowej do działek pod zabudowę wielorodzinną, dodatkowy drenaż odwadniający odcinki pasa drogowego w ul. Niemieckiej i Włoskiej, przebudowa istniejących studni kanalizacyjnych) koszt robót wzrósł i obecnie wynosi 24.746.302,13 zł brutto, z czego 19.333.450,00 zł, pochodzi z promesy z Polskiego Ładu, o jaką postarało się Miasto.

 

 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

383131

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors