Kolejna propozycja Oleśnickiej Biblioteki ramach akcji “Książka na weekend”!

W "Książce na weekend" propozycja, która nie da o sobie szybko zapomnieć!

Rafał Fronia „Pasażer Bezpamięci”

"Pasażer - mężczyzna, jedyny podróżny w pechowym wagonie pociągu relacji Kraków-Jelenia Góra. Nieoczekiwana katastrofa zabiera mu nie tylko osobiste materialne rzeczy, ale co gorsze, pamięć. Obicia i siniaki szybko znikają, jednak to kim jest i całe dotychczasowe życie ulatnia się, znika w otchłani tytułowej bezpamięci...

Bohater trafia do prywatnej kliniki specjalizującej się w rzadkich przypadkach psychiatrycznych i neurologicznych. Warunki pobytu luksusowe, świetna kadra specjalistów, tylko 9 pensjonariuszy.

Czy Jan Nowak (imię i nazwisko przybrane po wypadku) odzyska siebie i wspomnienia od dzieciństwa do tragicznej podróży?

Akcja toczy się na Dolnym Śląsku. Często padają znajome nazwy miast i ulic. Mocno interesująca fabuła i piękna polszczyzna to atuty tej naprawdę dobrej, współczesnej powieści. Lekturze towarzyszy nieodparta chęć dowiedzenia się, co będzie dalej, jak potoczą się losy numeru 8., czy to tylko fikcja czy realna dysfunkcja ludzkiego mózgu?

Powieść skłania do poszperania na ten temat.

Szczerze polecam! Ela z Czytelni

P.S. Autora książki - Rafała Fronię -gościliśmy w oleśnickiej bibliotece podczas listopadowego spotkania z cyklu "Z Biblioteką przez świat"-informuje Oleśnicka Biblioteka Publiczna.

 

red./

źródło: OBP/