Kolejna policyjna akcja – Roadpol Safety Days

W ramach prowadzonych obchodów Europejskiego Tygodnia Mobilności oleśniccy policjanci wczoraj przeprowadzili działania "ROADPOL Safety Days". Działania miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i minimalizację liczby wypadków śmiertelnych.

Podczas wczorajszych działań policjanci prowadzili zwiększoną ilości kontroli drogowych. Każdy policjant skupiał się na monitorowaniu zachowania wszystkich uczestników ruchu drogowego. Największą uwagę funkcjonariusze zwracali na kierujących przekraczających dozwoloną prędkość, gdyż jest ona najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych.

W tym ważnym dniu nie mogło zabraknąć działań prewencyjnych, w których uczestniczyli funkcjonariusze ruchu drogowego, strażacy z OSP Sokołowie i Akademia Młodego Ratownika GKN Driveline. Podczas działań kierowcy oraz podróżujące z nimi osoby były zapraszane do uczestniczenia w warsztatach z bezpieczeństwa na drodze, oraz przeprowadzania pierwszej pomocy.

Podczas akcji uczestnicy mogli nie tylko pozyskać wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy ale również poćwiczyć na fantomach jak prawidłowo wykonywać resuscytacje bądź jak zachować się w sytuacji zakrztuszenia. Wszystkie działania, które odbyły się wczoraj miały na celu przede wszystkim zwiększenie świadomości uczestnikom ruchu drogowego.

Przekazana wiedza na pewno przyda się w sytuacji, gdy będą świadkami bądź uczestnikami zdarzenia drogowego. Uczestniczy warsztatów teraz, będą wiedzieć jak prawidłowo zadbać o własne bezpieczeństwo, jak pomagać ofiarom wypadku oraz co mogą zrobić, aby uratować komuś życie.

red./

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

374111

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.