Kobieta chciała popełnić samobójstwo – uratowali ją policjanci

Funkcjonariusze oleśnickiej policji pełniąc służbę zawsze są przygotowani do niesienia pomocy.

Policjanci w trakcie interwencji udzieli pierwszej pomocy przedmedycznej rannej kobiecie. Z uwagi na wydłużony czas oczekiwania na karetkę pogotowia wspólnie z oficerem dyżurnym podjęto decyzję o przetransportowaniu 44 - latki do szpitala. Kobieta bezpiecznie trafiła w ręce personelu medycznego.

Funkcjonariusze oleśnickiej prewencji zostali zadysponowani na interwencje gdzie kobieta podjęła próbę samobójczą poprzez samookaleczenie. W momencie dotarcia do miejsca policjanci zauważyli, że kobieta posiada ranę ciętą ręki i bardzo krwawi. Policjanci szybko podjęli wszelkie czynności medyczne, założyli opaskę uciskową i opatrzyli ranę zapobiegając dalszej utracie krwi. Stan zdrowia 44 – latki pogarszał się i potrzebowała pilnej pomocy medycznej. W porozumieniu z policjantami na stanowisku kierowania, przetransportowano ranną kobietę do szpitala w Oleśnicy. Kobieta w niezwłocznie została przekazana w ręce personelu medycznego. Każdy policjant wie, że w chwili gdy zagrożone jest życie ludzkie musi podjąć wszelkie czynności aby zdążyć z pomocą i je ocalić - informuje oleśnicka policja.

Pamiętajmy, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia. Jeżeli napotykamy problemy, nie bójmy się poprosić o pomoc.

Pamiętajmy również, aby nie lekceważyć sygnałów, które mogą świadczyć, że nasi bliscy chcą targnąć się na życie. W każdej takiej sytuacji zgłośmy tę informację pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może zapobiec tragedii.

źródło: KPP Oleśnica