KIEROWAŁ POJAZDEM MAJĄC PONAD 2,5 PROMILA

Dużą odpowiedzialnością wykazała się mieszkanka naszego powiatu, która udaremniła dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu zabierając kluczyki od pojazdu i dzwoniąc na numer alarmowy informując o całym zdarzeniu odpowiednie służby. Nieodpowiedzialny kierowca, który miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem.

Do dyżurnego oleśnickiej jednostki wpłynęła informacja, że w miejscowości Siekierowice pojazd marki Peugeot wjechał do przydrożnego rowu a jego kierujący może być nietrzeźwy. Na miejsce pilnie został zadysponowany patrol ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Oleśnicy. W chwili gdy funkcjonariusze dojechali na miejsce zgłaszająca wskazała pojazd oraz mężczyznę, który nim kierował.

Mundurowi przebadali kierującego na zawartość alkoholu z wynikiem ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym wstanie nietrzeźwości za które grozi kara do dwóch lat pozbawienie wolności. Dodatkowo sąd może orzec oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku do 15 lat.

Apelujemy do wszystkich: piłeś alkohol - nie wsiadaj za kierownicę! Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania - reaguj! Od naszej postawy może zależeć czyjeś życie. Obywatelskie zgłoszenia zapobiegają niejednokrotnie zagrożeniom jakie niosą nietrzeźwi kierowcy na drogach.

Horoskop

licznik odwiedzin

385974
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.