Kiedy ruszy Oleśnicki Rower Miejski Olbike?

Urząd Miasta Oleśnicy przygotowuje się do uruchomienia Oleśnickiego Roweru Miejskiego Olbike. Znamy przybliżoną datę.

2 listopada zeszłego roku zakończył się sezon Oleśnickiego Roweru Miejskiego Olbike. System wróci z powrotem do naszego miasta prawdopodobnie od 1 kwietnia.

Podobnie jak w latach poprzednich na terenie miasta będzie osiem stacji, w dotychczasowych lokalizacjach (Wrocławska - Bank, Rynek - Ratusz, MOKiS, Biblioteka Publiczna, II LO, stawy miejskie/ATOL, SP 8 - Parking, Wileńska - Krzywa). W planie są dwie dodatkowe – na ul. Ludwikowskiej w rejonie przychodni zdrowia i przy dworcu kolejowym.

- Kończąc trasę i blokując rower w jednym z 8 punktów w mieście - system pobierze z naszego konta kwotę adekwatną do przejechanego czasu, przy czym pierwsze 20 minut jest za darmo. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli 3 złote za godzinę. Przed skorzystaniem z systemu trzeba załadować konto na kwotę 10 zł. Cennik oraz regulamin korzystania z rowerów jest dostępny na stronie www.olbike.pl - informował niedawno Urząd Miasta Oleśnicy.

W zeszłym roku użytkownicy przejechali rowerami miejskimi ponad 27 tysięcy kilometrów podczas 11 tysięcy przejazdów. System tak jak w latach poprzednich będzie obsługiwało konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A.

 

red./

źródło: mojaolesnica.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

383147

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors