Kiedy otwarcie ul. Dobroszyckiej w Oleśnicy?

Modernizacja ulicy Dobroszyckiej zmierza do zakończenia. Większość prac została już zrealizowana. Aktualnie koncentrują się one na nowym rondzie przy Wojska Polskiego.

"Ulicą Wojska Polskiego i nowym rondem pojedziemy już na początku sierpnia. Planowane otwarcie tego skrzyżowania zostało zapowiedziane przez gospodarza inwestycji na 6 lub 7 sierpnia. Otwarta zostanie również Dobroszycka, ale tylko w kierunku od drogi S-8 do miasta. Kierunek przeciwny dopiero we wrześniu. Musi pozostać na razie zamknięty, gdyż przy rondzie będą montowane ekrany dźwiękochłonne i puszczenie ruchu kolidowałoby z tymi pracami. Ścieżki rowerowe również nie będą jeszcze dostępne. Cała droga powinna być gotowa z końcem września.

Przypomnijmy, że Dobroszycka jest drogą wojewódzką. Modernizuje ją Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. Ale z uwagi na istotne znaczenie tej drogi w układzie komunikacyjnym Oleśnicy oraz bezpieczeństwo i płynność ruchu w tym rejonie Miasto od lat zabiegało o jej przebudowę. Dofinansowało również inwestycję środkami własnymi w wysokości 2,1 mln złotych oraz środkami unijnymi pozyskanymi z ZIT" - informuje UM Oleśnicy.

 

red./

źródło: UM Oleśnicy/