KAS kontroluje dolnośląskie targowiska

W październiku funkcjonariusze z dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) kontrolowali targowiska w województwie dolnośląskim. Wykryli papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali targowiska na terenie Dolnego Śląska - w Bielawie, Sycowie, Świebodzicach, Dzierżoniowie, Sieniawce, Obornikach Śląskich, Strzelinie, Lubinie, Świdnicy i we Wrocławiu.

Kontrole, które zostały przeprowadzone przez funkcjonariuszy z dolnośląskiej KAS, dotyczyły legalnego obrotu wyrobami akcyzowymi, wprowadzania do obrotu wyrobów oznaczonych zastrzeżonymi znakami towarowymi oraz przestrzegania obowiązku rejestracji transakcji handlowych na kasach fiskalnych.

W toku kontroli na targowiskach funkcjonariusze wykryli ponad 309 tys. szt. nielegalnych papierosów oraz 81 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Nielegalne towary przekazano do magazynu depozytowego. Wartość wyrobów tytoniowych wyniosła prawie 300 tys. zł. Ze sprzedaży nielegalnych papierosów i tytoniu nie wpłynęłoby do budżetu z tytułu podatku akcyzowego 360 tys. zł.

Na dolnośląskich targowiskach funkcjonariusze z Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu wykryli ponad 2 tys. szt. odzieży z zastrzeżonymi znakami towarowymi. Do budżetu nie wpłynęłoby z tytułu podatku VAT 90 tys. zł.

Na kontrolowanych nałożono 23 mandaty na ponad 18 tys. zł.

 

red./

źródło: dolnyslask24h.pl/