Kamera nagrała, co kurier zrobił z paczką. Firma kurierska opublikowała przeprosiny.

Kurier to z pewnością trudny i odpowiedzialny zawód. Musi w możliwie najkrótszym czasie dostarczyć wiele przesyłek. Problem pojawia się, gdy nie zastaje nikogo w domu, a paczka trafia do centrum lub wraca do nadawcy.

Jeden z mieszkańców Oleśnicy spotkał się z niemiłą niespodzianką i wszystko poszło nie tak jak należałoby się tego spodziewać. Kurier jednej ze znanych międzynarodowych firm przyjechał pod jego dom we wsi niedaleko Oleśnicy. W pewnym momencie postanowił rzucić przesyłkę przez płot. Odbiła się o schodek z kostki, po czym wylądowała blisko drzwi. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

- Żona nie zdążyła dojść do drzwi, aby otworzyć furtkę. Oczywiście na paczce oznaczenie "nie rzucać" - mówi nasz rozmówca. Karton z elektroniką miał wgniecenia. - Działa, ale nie wiem czy po turbulencjach nie ma uszkodzeń ukrytych, które wyjdą po czasie - dodaje.

Firma kurierska udzieliła komentarz do opisywanej sytuacji:

- Dziękujemy za interwencję w tej sprawie. Pragniemy zapewnić, że przedstawione zdarzenie nie odpowiada standardom jakości usług DPD Polska, a zachowanie kuriera jest niedopuszczalne. Sprawa została przekazana do odpowiedniego działu regionalnego, w którym przesyłki dostarcza kurier ujęty w materiale wideo. Zostaną wobec niego wyciągnięte surowe konsekwencje. Serdecznie przepraszamy za zaistniałą sytuację - oświadczyła Małgorzata Maj, rzeczniczka prasowa DPD.

 

red./

źródło: portal MO/