IronMan w Miliczu. Najdłuższy triathlon na świecie i bicie rekordu Guinnessa w Dolinie Baryczy!

Dolina Baryczy to też wymarzone miejsce do bicia rekordu Guinnessa. Dlatego część najdłuższego triatlonu na świecie będzie odbywała się właśnie w Dolinie Baryczy, wokół rezerwatu Stawy Milickie. Od 12 sierpnia będzie można uczestniczyć wraz z mistrzem Damianem Kosterą w części rowerowej, próbie bicia rekordu, który będzie codziennie pokonywał trasę 200 kilometrów.

Adrian Kostera jest dwukrotnym mistrzem świata na dystansie 5-krotnego Ironmana. Teraz wielka przygoda rozpoczyna się tu w Dolinie Baryczy, gdzie mistrz chce pobić najdłuższy triatlon na świecie. Na etap rowerowy wybrał krainę Doliny Baryczy i Milicz jako stolicę rowerową Dolnego Śląska.

Damian Kostera chce przejechać na rowerze wokół Stawów Milickich 40 000 km!

W grudniu zeszłego roku wybieraliśmy trasy wokół Stawów Milickich, które będą odpowiednie do bicia rekordu. Triatlon odbywa się pod patronatem Cezarego Przybylskiego Marszałka dolnego śląska, a etap wokół stawów objęła patronatem spółka Stawy Milickie S.A.

Obecny rekord Guinnessa wynosi około 7 tysięcy kilometrów, Damian Kostera zamierza podnieść poprzeczkę i przekroczyć odległość 40 tysięcy kilometrów. Złoży się na nią:

  • 1205 km pływania
  • 31132 km jazdy rowerem
  • 7833 km biegania

365triathlon „Najdłuższy Triathlon” i dystans dłuższy od równika: 40170 km

Dla Adriana Kostery to będzie największe sportowe wyzwane w karierze. To będzie także najdłuższe wydarzenie sportowe na świecie. Thriatlon Adriana Kostery będzie trwał 365 dni!

- Chcę inspirować wszystkich do aktywności sportowej i tak też będzie podczas wyzwania #365triathlon, które dzięki otwartości Marszałka Województwa Dolnośląskiego zrealizuję na terenie tego pięknego regionu. Wszystkie wielkie wydarzenia w jakich biorę udział relacjonujemy live, tak aby każdy mógł na żywo poczuć emocje i ramię w ramię ze mną stoczyć pojedynek z ograniczeniami ludzkiego ciała i umysłu, przeciwko wielotysięcznym dystansom, bólom i zmęczeniu - powiedział Adrian Kostera dla branżowego portalu triathlonlife.pl.

Co ciekawe, mistrzowi będzie można aktywnie kibicować i razem z nim jechać dowolną liczbę kilometrów.

Kim jest Adrian Kostera?

Adrian Kostera ma 36 lat. Jest pierwszym Polakiem, który ukończył 10-krotnego Ironmana, czyli zawody Swiss Ultra.Na mecie był trzeci. Ukończył też 100 maratonów w 100 dni i jest rekordzistą świata w pięciokrotnym Ironmanie.

 

red./

źródło: twardogora.naszemiasto.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

339746

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors