II edycja „Wyjątkowej dostawy” nadchodzi!

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Z tym cytatem Wisławy Szymborskiej zgodzi się chyba każdy mól książkowy. Z całą pewnością miłośnicy dwóch kółek powiedzą to samo ale o jeździe na rowerze. A co jeśli w jednym miejscu i czasie połączymy miłośników książek i miłośników rowerów?

"O tym, że jest to niezwykła kombinacja mogliśmy się już przekonać podczas I edycji akcji pn. „Wyjątkowa dostawa”. 23 listopada 2019 r. siły połączyły wtedy Oleśnicka Biblioteka Publiczna im. Mikołaja Reja, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego we Wrocławiu, Wrocławscy Kurierzy Rowerowi i oleśnicka grupa rowerowa Oleśnica Bajk Stajl. Tego dnia 14 wspaniałych rowerzystów na 14 niesamowitych rowerach cargo marki Bullitt firmy Larry vs Harry pokonało ponad 75 kilometrów między bibliotekami z Wrocławia i Oleśnicy by dostarczyć niemal 1 000 książek w ramach wsparcia Dyskusyjnych Kubów Książki w powiecie oleśnickim.

Gdy więc pojawiła się potrzeba ponownego przewiezienia książek - tym razem 304 egzemplarzy, które Instytut Książki w Krakowie przekazał dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w języku ukraińskim - wiedzieliśmy, że jest to zadanie dla nas!!!

Dlatego już dzisiaj zapraszamy do wspierania naszych cargo bohaterów, którzy 19 listopada ponownie wyruszą o poranku na trasę Wrocław - Oleśnica - Wrocław by udowodnić, że jazda na ROWERZE, podobnie jak kontakt z KSIĄŻKĄ, poszerza wiedzę o świecie, dostarcza przeżyć wewnętrznych i refleksji kształtujących nie tylko umysły ale również charaktery!" - informuje oleśnicka biblioteka.

 

red./

źródło: OBP/

Horoskop

licznik odwiedzin

316891

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors