I LO w Oleśnicy ma nowego patrona. Jest nim Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Starosta Sławomir Kapica, przewodniczący Rady Powiatu Adam Horbacz i wicestarosta Stanisław Stępień uczestniczyli w uroczystej inauguracji współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Oleśnicy.


Koordynatorkami współpracy są Katarzyna Wołowiec - reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny oraz Magdalena Ciura - przewodnicząca zespołu ds. współpracy z uczelniami w I LO w Oleśnicy.
Podczas inauguracji UE reprezentowali: prof. dr. hab. inż. Edmund Cibis – prorektor do spraw Studenckich i Kształcenia, Katarzyna Wołowiec – kierownik Sekcji ds. Relacji z Otoczeniem Edukacyjnym i Sylwia Nowakowska – pracownik Centrum Obsługi Dydaktyki i Spraw Studenckich. Oprócz wspomnianych już władz Powiatu, zaproszenie przyjęli: burmistrz Oleśnicy Jan Bronś i przewodniczący Rady Miasta Aleksander Chrzanowski. I LO reprezentowały: dyrektor Marzena Helińska, wicedyrektor Katarzyna Niesobska-Łacny oraz przewodniczący Rady Rodziców Andrzej Fischer.

Celem współpracy jest promocja nauk ekonomicznych i nauk o zarządzaniu oraz pomoc w rozwijaniu zainteresowań i pasji uczniów. Dzięki bliskim kontaktom z jedną z największych uczelni ekonomicznych w kraju, liceum zyskuje wsparcie przy realizacji projektów, możliwość udziału uczniów w konferencjach naukowych, seminariach, wykładach i prelekcjach organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny.

Uczniowie klas 1e, 2d, 3d, 4a i 4c, którzy realizują na poziomie rozszerzonym matematykę, geografię, język angielski i wiedzę o społeczeństwie, mieli okazję poznać bogatą ofertę edukacyjną oraz działalność naukowo-badawczą uczelni. Uczniowie liceum od wielu lat, osiągając bardzo dobre wyniki na egzaminie maturalnym (powyżej średniej powiatu, województwa i kraju), są gotowi do rozpoczęcia dalszego etapu edukacji. Współpraca z UE pozwoli im właściwie zaplanować swoją przyszłość i dążyć do osiągnięcia zamierzonych celów.

red./

źródło: Starostwo Powiatowe w Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

374194

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors