Hostel i gastronomia z patio na oleśnickim dworcu PKP?

Urząd Miasta Oleśnicy informuje, że remont dworca PKP pochłonie kwotę 40 milionów złotych. Jak zostanie zagospodarowana przestrzeń obiektu?

Jeszcze w trakcie trwających wakacji ma zostać ogłoszony przetarg na remont dworca PKP w Oleśnicy. Zadanie ma pochłonąć kwotę 40 milionów złotych i zakończyć się w 2026 roku.

Dworzec nadal będzie własnością PKP S.A. Zmieni się natomiast jego funkcja, bo oprócz obsługi pasażerów znajdzie się na nim przestrzeń wynajmowana i zagospodarowana przez samorząd. Taka współpraca pozwoli na połączenie w budynku funkcji obsługi podróżnych (poczekalnia, toalety) z usługami dla mieszkańców, które miasto planuje uruchomić na wynajętej od PKP S.A. przestrzeni.

- Taka formuła współpracy, gdzie PKP S.A. modernizuje dworzec, a samorząd wynajmuje cześć przestrzeni pod usługi dla mieszkańców, sprawdziła się już w wielu miejscach w Polsce - podaje urząd miasta.

Wstępna koncepcja zagospodarowania wyremontowanego oleśnickiego dworca zakłada, że część budynku zostanie wykorzystana przez PKP na tzw. część dworcową, do obsługi pasażerów. Poza tym będzie tam również część komercyjna, a więc sklepik, gastronomia z patio i hostel.

- Dużą część otrzyma w dzierżawie miasto, które planuje stworzyć tam placówkę instytucji kultury MOKiS 2 i inkubator przedsiębiorczościi - mówi wiceburmistrz Edyta Małys-Niczypor.

 

red./

źródło: mojaolesnica.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

337974

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors