Hala sportowa przy oleśnickiej SP 4 będzie gotowa już za dwa miesiące!

Urząd Miasta Oleśnicy informuje, że z końcem sierpnia powinna zakończyć się budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 4. Jeżeli ostatnie prace będą przebiegały zgodnie z planem, a potem sprawnie uda się przeprowadzić czynności odbiorowe, to w nowym roku szkolnym hala zostanie oddana do użytku. 

Budowa hali rozpoczęła się listopadzie 2020 roku. Prace przebiegały bardzo sprawnie, dzięki czemu udało się osiągnąć ten wspaniały efekt. Oleśnica zyskała nowe, nowoczesne miejsce dające ogromne możliwości realizowania aktywności fizycznej. Na otwarcie czekają z utęsknieniem uczniowie, nauczyciele, ale też mieszkańcy. Z hali będą mogły korzystać oleśnickie kluby i stowarzyszenia sportowe. To duża i kosztowna inwestycja, ale bardzo potrzebna. Miasto przeznaczyło na nią 10,3 mln złotych.

Nowa hala sportowa będzie pełnowymiarowym obiektem, z możliwością gry w piłkę ręczną, siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Będzie bardzo funkcjonalna, bo przystosowana do jednoczesnego odbywania zajęć przez trzy oddziały szkolne. Dodając do tego starą salę gim­nastyczną, która pozostanie w dys­pozycji szkoły, organiza­cja lekcji wychowania fizycznego w SP 4 będzie bezproblemowa. Poza częścią sportową w obiekcie wykonano część dydaktyczną, szatnie, zaplecze sanitarno - socjalne, zaplecze techniczne. Pomiędzy halą a istniejącym budynkiem szkoły wybudowano łącznik. Obiekt przystosowany jest do swobodnego korzystania przez osoby niepełnosprawne.

Co jeszcze pozostało do wykonania na budowie?

Aktualnie trwają prace wykończeniowe związane z wykonaniem wentylacji i klimatyzacji, zabudową sufitów podwieszanych i ostatnie roboty glazurnicze. Posadzki przygotowywane są do montażu wykładzin, podłóg sportowych i urządzeń sportowych. Teren na zewnątrz jest w fazie zagospodarowywania.

Inwestycję w imieniu Miasta realizuje Zakład Budynków Komunalnych, a Wykonawcą prac jest konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Budowlane CZĘSTOBUD Częstochowa i Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOPOL Jaskrów.

 

red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

337988

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors