H. Kowalczyk z Oleśnicy spełni marzenie o Rajdzie Polski i przetarciu z ERC

Już za kilkanaście godzin Hubert Kowalczyk i Jarek Hryniuk staną na linii startu Orlen 79. Rajdu Polski. Dla reprezentacji „Zielonej Oliwki” będzie to największe wyzwanie w ich dotychczasowej karierze i… okazja do realizacji swoich marzeń! Załoga Peugeota 208 Rally4 zadebiutuje bowiem na oesach mazurskiego klasyka, przy okazji mierząc się z europejską czołówką FIA ERC w popularnych „ośkach”.

Skok na głęboką wodę. To określenie najlepiej opisuje wyzwanie, z którym w nadchodzący weekend zmierzy się rajdowa reprezentacja „Zielonej Oliwki”, Hubert Kowalczyk i Jarosław Hryniuk. Po owocnym występie w 51. Rajdzie Świdnickim drużyna z Oleśnicy przeniesie się na luźną nawierzchnię, meldując się na linii startu Orlen 79. Rajdu Polski – najważniejszej motorsportowej imprezy w naszym kraju… Dla Huberta i Jarka będzie to okazja do długo oczekiwanego, mazurskiego debiutu. Panowie postawią swoje pierwsze kroki w szutrowym klasyku, przy okazji mierząc się z europejską śmietanką jazdy na opis. Do Mikołajek zawita bowiem stawka Rajdowych Mistrzostw Starego Kontynentu. Kowalczyk od dłuższego czasu marzył o tej chwili, gdyż jednym z jego długoterminowych planów jest odniesienie sukcesu w ERC. I choć na triumfy przyjdzie jeszcze czas, 79. Rajd Polski wyznacza kamień milowy.

fot. Hubert Kowalczyk – oficjalny profil Facebook

 

Walka z czołówką Starego Kontynentu

Do zdobywania punktów w ramach cyklu Mistrzostw Polski zapisało się osiem drużyn. Dużo więcej pozycji ma za to lista zgłoszeń czempionatu ERC. Walkę w grupie ERC4 potwierdziło aż… dwadzieścia pięć zespołów! Na Mazurach zjawi się lider aktualnej „generalki”, Niemiec Norman Kreuter. Nie zabraknie też Roberto Dapry i Bendeguza Hangodiego, którzy zajmują kolejne pozycje na wirtualnym podium. Prawdziwą rewelacją będzie debiut… Maxa McRae, bratanka legendy Rajdowych Mistrzostw Świata, Colina. Max legitymujący się australijskim paszportem zaliczył już setki kilometrów, rywalizując na rodzimych trasach. Ciekawostką będzie też japońskie trio młodych talentów wspieranych przez… Toyota Gazoo Racing. Bez cienia wątpliwości, Kowalczyk i Hryniuk zmierzą się z najlepszymi w swoim fachu… Polacy zachowują jednak dobre humory, licząc na przekonujące przetarcie na europejskiej arenie.

Jestem naprawdę podekscytowany faktem, że już niebawem zadebiutuję w Rajdzie Polski. To będzie wyjątkowo trudne wyzwanie – w końcu start w Mikołajkach będzie dopiero moim drugim rajdem na luźnej nawierzchni… Za pierwszym razem poszło jednak całkiem nieźle, jestem dobrej myśli. Jak zwykle, będziemy starali się odnaleźć własne, rzeczywiste tempo, a celem nadrzędnym będzie dowiezienie samochodu do mety. Nie mogę już doczekać się pierwszego odcinka. Zwłaszcza, że po raz pierwszy sprawdzę się na tle czołówki FIA ERC” - Hubert Kowalczyk.

Widzimy się na Mazurach!

Tegoroczna, 79. edycja Rajdu Polski składać się będzie z szesnastu odcinków specjalnych, zawodnicy pokonają blisko dwieście kilometrów oesowych. Obok znanych i lubianych prób wytyczonych w okolicy Mikołajek organizatorzy dodali do harmonogramu dwa, całkowicie nowe sprawdziany – OS „Barczewo” i „Biskupiec”. Wisienką na torcie i prawdziwą atrakcją dla kibiców będą widowiskowe przejazdy po torze w Mikołajkach. Zawodnicy rywalizować będą w parach, ścigając się ze sobą na torze równoległym. Triumfatorów Orlen 79. Rajdu Polski poznamy w niedzielne popołudnie, tuż po dodatkowo punktowanym power stage’u „Gmina Mrągowo 2”. Ceremonię mety na starówce w Mikołajkach zaplanowano na 18:15. Duet „Zielonej Oliwki” liczy na Wasze wsparcie i zaprasza do odwiedzenia ich w serwisie!

Komplet informacji o 79. edycji mazurskiego klasyka znajdziecie na oficjalnej stronie rajdu.

 

red./

źródło: rallyandrace.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

312978

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors