Gorące ściganie pływaków Torpedy Oleśnica

Wiele miejsc na podium wywalczyli pływacy Torpedy na zawodach we Wrocławiu i Poznaniu.

27 marca zawodnicy UKP Torpeda Olesnica wzięli udział w zawodach Swim Mania Dolnośląska Liga Pływacka we Wrocławiu. Startowali Wojciech Okoń, Mateusz Okoń, Alicja Ziółecka , Kajetan Zawadzki, Arek Żyszkiewicz i Sergii Pigulevskyi.

Bardzo dobry start zaliczyła Adrianna Szwabińska, wygrywając 100 m stylem dowolnym oraz 50 klasycznych  w kategorii open. Drugie miejsce zajęła na 50 dowolnym. Wojciech Okoń wygrał wszystkie swoje starty - na 50 i 100 grzbietowym oraz 50 motylkowym. Mateusz Okoń był dwa razy drugi w konkurencjach stylem klasycznym na dystansach  50 i 100 m. Arek Żyszkiewicz zajął 2. miejsce na 50 m stylem dowolnym. Dwa razy w ścisłej czołówce stylem grzbietowym był Kajetan Zawadzki, który zajął 3. miejsca na 50 i 100 metrów. Bezkonkurencyjny w swoim roczniku okazał się Sergii Pigulevskyi, który zwyciężył na 50 i 100 dowolnym oraz na 50 motylkowym. Wojciech Okoń i Sergii Pigulevskyi zostali najlepszymi zawodnikami w swojej kategorii, a Adrianna Szwabińska była w tej klasyfikacji druga w open.

Występy w Poznaniu i we Wrocławiu potwierdziły świetną formę, którą najstarsi zawodnicy Torpedy i jednocześnie czołowi pływacy w Polsce zaprezentowali tydzień wcześniej na Grand Prix Polski w Oświęcimiu.

red.