Dziś 22 kwietnia przypada Światowy Dzień Ziemi

Co roku akcje prowadzone wiosną mają na celu promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Wiele organizacji i działaczy ekologicznych chce uświadomić jak kruchy jest ekosystem naszej planety. W Oleśnicy dobrze wiemy, jak ważna jest edukacja, dlatego właśnie dziś burmistrz Jan Bronś i zastępca burmistrza Edyta Małys Niczypor spotkali się z najmłodszymi oleśniczanami, aby świętować Dzień Ziemi w najlepszy z możliwych sposobów. Zazieleniając i ozdabiając jeszcze bardziej nasze miasto.

Bajeczne drzewa pomogły posadzić przedstawicielom naszego miasta przedszkolaki z grupy 3 pod opieką Małgosi Hordyńskiej z Przedszkola nr 4 w Oleśnicy. Dzieci były zachwycone możliwością udziału w takiej aktywności proekologicznej i z chęcią garnęły się do pracy.

W parku będzie bajkowo

Teraz w parku przy ul. Klonowej będziecie mogli podziwiać Magnolie, które budzą zachwyt nadzwyczajnie dużymi kwiatami, Judaszowce - uznane za jedne z najpiękniejszych dekoracyjnych drzew, posiadających nieziemskie kwiaty, które obrastają nie tylko gałęzie drzewa tworząc barwny parasol, ale także pokrywają pień oraz Rododendrony, inaczej różaneczniki należące do rodziny wrzosów.

 

źródło: UM Oleśnica