Dziewięć medali dla karateków ISW Bushidan

Karatecy ISW Bushidan wzięli udział w turnieju karate w Legnicy. Przywieźli z nich dziewięć medali.

14 października odbył się turniej pod nazwą Lion Karate Open XXXXII Mistrzostwa Karate Ziemi Legnickiej w Karate Sportowym, zorganizowany przez Klub Sportowy Tora Legnica. W rywalizacji sportowej wzięło udział ponad 130 zawodników i zawodniczek z 10 klubów z całej Polski, którzy rywalizowali między sobą w 280 osobokonkurencjach.

Powiat oleśnicki reprezentował Instytut Sztuk Walki Bushidan Jerzego Urbana, który wystawił do walki w turnieju sześcioro zawodników. Uplasował się na ósmym miejscu w klasyfikacji generalnej. Zawodnicy Instytutu Bushidan wywalczyli łącznie dziewięć medali - jeden złoty, cztery srebrne i cztery brązowe.

Na podium stanęli: Szymon Lesniewicz. który wywalczył brązowy medal w Kata Juniorów oraz srebrny medal w Kumite Juniorów +75 kg.,, Zozanna Kłosak - brązowy medal w konkurencji Kata Juniorek oraz srebrny medal w konkurencji Kumite Juniorek +55 kg; Patryk Wika zdobył dwa brązowe medale w Kumite Juniorów młodszych +75 kg i Kumite Juniorów +75 kg. Na podium stanęli także bardzo utalentowana zawodniczka, zaledwie 8-letnia Victoria Ivanova, która zdobyła złoty medal w Kata dziewcząt 8-9 lat oraz srebrny medal w konkurencji Fantom dziewcząt 8-9 lat.

Natomiast 9-letni Cezary Rodak z sekcji Instytutu Bushidan w Miłoszycach wywalczył srebrny medal w konkurencji Tor Przeszkód chłopców 8-9 lat. To debiut tego zawodnika, który karate trenuje zaledwie od miesiąca.

O podium otarła się także debiutująca na tych zawodach 8-letnia Aneta Aksiuk z sekcji w Oleśnicy. Aneta wywalczyła jedynie honorowe medale dla debiutantów za zajęcie czwartego miejsca w torze przeszkód i fantomie dziewcząt 8-9 lat.

- To bardzo duży sukces dla Instytutu Bushidan na początku nowego sezonu startowego 2023/2024, który cieszy tym bardziej, że widać determinację i ogromny potencjał jaki mają zawodnicy Instytutu Bushidan. W tym roku wprowadziliśmy nowe standardy szkoleniowe oraz nowy innowacyjny model treningowy, dzięki któremu możemy zobaczyć progres, jaki osiągają nasi zawodnicy. Pod pod koniec września zawodnicy Instytutu Bushidan wzięli również udział w stażu szkoleniowym z prawdziwą legendą karate - Shihanem Giuseppe Beghetto (8 Dan), trenerem Kadry Narodowej Włoch. Dla niektórych zawodników było bardzo owocne szkolenie. W miniturnieju na zakończenie stażu zawodniczka Dominika Wierzbicka zdobyła srebrny medal w konkurencji Kata Juniorek Młodszych. W najbliższym czasie bo już 18 listopada, czeka na nas Puchar Polski w Karate Sportowym, do którego już zaczęliśmy przygotowania. Zapraszamy nowych zawodników do wstąpienia do naszego klubu - podsumowuje Bushidan.

red./

źródło: ISW Bushidan/, mojaolesnica.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

313178

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors