Dyskusyjny Klub Książki dla Rodziców znowu w bibliotece na Reja!

Oleśnicka Biblioteka Publiczna informuje.

Po przerwie, spowodowanej obostrzeniami w związku z epidemią covid- 19, wznawiamy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Rodziców. Sieć Dyskusyjnych Klubów Książki, działająca w wielu bibliotekach publicznych w Polsce jest inicjatywą Instytutu Książki - narodowej instytucji kultury, powołanej do promocji literatury oraz popularyzacji książek i czytelnictwa w kraju.

Formuła DKK dla Rodziców odbiega od tradycyjnych spotkań opartych na dyskusji o przeczytanym tekście literackim. W tym klubie, wychodzimy od problemu i do niego polecamy odpowiednią literaturę, pomocną rodzicom, opiekunom, nauczycielom i wychowawcom. Każde spotkanie to okazja do kontaktu z zaproszonym gościem - pedagogiem, psychologiem, terapeutą, który nie tylko poleci adekwatną do zagadnienia literaturę, ale także wskaże rodzicom formy pomocy, jeśli problem ich pociech tego wymaga. Podczas spotkań panuje wyjątkowa, przyjazna i zarazem swobodna atmosfera.

Już 28 marca, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Pod Sową” na spotkanie DKK dla Rodziców, którego gościem będzie terapeutka środowiskowa pani Ewelina Śliwińska-Kur, koordynator Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży „Era Psyche” w Oleśnicy.

Temat spotkania: ”Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie?” W ramach spotkania, rodzice otrzymają wskazówki do omówienia z dziećmi obecnej sytuacji, a także poznają tytuły książek dla dzieci o wojnie, pomocne w przepracowaniu tego trudnego tematu. Gość spotkania, zaproponuje rodzicom sposoby radzenia sobie ze stresem własnym i dzieci w obliczu agresji na naszych wschodnich sąsiadów.

 

źródło: OBP/