Dolny Śląsk na Międzynarodowych Targach Turystyki w Zurychu

Dolny Śląsk zaprezentował swoją bogatą historię i liczne atrakcje podczas Międzynarodowych Targów Turystyki w Zurychu, FESPO World of Travel 2024. Nasz region był jednym z dwóch, wytypowanych przez Polską Organizację Turystyczną, które promowały się w ramach wydarzenia. Targi w Szwajcarii każdego roku przyciągają tysiące osób związanych z branżą turystyczną i pasjonatów podróży.

- Dolny Śląsk jest niezwykłym regionem, dynamicznie rozwijającym się, a jednocześnie bogatym w liczne atrakcje i walory turystyczne. To w naszym województwie znajduje się najwięcej zabytków w Polsce. Właśnie dzięki temu Dolny Śląsk został wytypowany jako jeden z najciekawszych regionów w Polsce i mógł zaprezentować się podczas Międzynarodowych Targów Turystyki w Zurychu. To dla nas duże wyróżnienie, a jednocześnie szansa na jeszcze większą promocję województwa. Nasz region wzbudził duże zainteresowanie i wierzę, że w przyszłości przyciągnie jeszcze więcej turystów niż dotychczas – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

Podczas wydarzenia Dolny Śląsk prezentował swoją bogatą ofertę turystyczną i popularne szlaki w tym Europejski Szlak Zamków i Pałaców, Tajemniczą Trasę Podziemną, Szlak Kulinarny i rowerowe trasy, których w regionie jest ponad 250.

- Na wydarzeniu pojawiają się głównie pasjonaci podróży i poszukiwania nowych kierunków. Mamy wiele do zaoferowania, a nasza bogata oferta turystyczna ciekawiła wielu uczestników targów,  dlatego jesteśmy pełni nadziei, że udało nam się zachęcić do podróży na Dolny Śląsk szwajcarskich turystów i nie tylko – dodaje Krzysztof Maj, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Regionalne stoisko reprezentowali eksperci, przedstawiciele wydziału promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej i Wrocławskiego Lotniska. W tegorocznych targach uczestniczyli również przedstawiciele samorządu województwa: Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Krzysztof Maj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego, a także wojewódzcy radni Michał Bobowiec, Damian Mrozek i Ewelina Szydłowska - Kędziera.

Międzynarodowe Targi Turystyki w Zurychu, FESPO World of Travel 2024 to wydarzenie organizowane już od 1990 roku. Od momentu powstania na stałe wpisało się w kalendarz, przyciągając każdego roku przedstawicieli branży turystycznej i gospodarzy regionów z całego świata. W tym roku oprócz Dolnego Śląska w wydarzeniu zaprezentowało się także województwo Małopolskie, Chorwacja, Turcja, Grecja, a nawet Malezja, Uganda, czy Kenia. Targi FESPO to jednocześnie kompleksowa platforma wiedzy dla pasjonatów podróży. Uczestniczy wydarzenia mogą między innymi odkrywać trendy turystyczne, a także nawiązać kontakt z ekspertami czy organizatorami przeróżnych wycieczek.

 

red./

źródło: UMWD/

Horoskop

licznik odwiedzin

374192

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors