Dobra wiadomość! System rowerów miejskich rusza wcześniej, czyli już 30 marca!

Olbike rusza w tym roku szybciej! Już 30 marca! Wiemy, że Oleśniczanie bardzo czekają już na ten moment, Wiosna to co roku idealny czas, aby przesiąść się na rowery i przemierzać ulice naszego miasta w ten zdrowy, aktywny sposób bez korków i ekologicznie.

Olbike to najkrócej mówiąc prosta wypożyczalnia rowerów. Aby móc z niej korzystać należy ściągnąć aplikację na telefon ROOVVEE. Następnie zasilić konto przelewem lub kartą na kwote 10 zł, zeskanować QR kod z kierownicy lub blokady nad tylnym kołem i ruszać w drogę!Po zakończeniu podróży należy zamknąć blokadę tylnego koła i tyle.
Na terenie miasta jest obecnie 8 stacji, w dotychczasowych lokalizacjach (Wrocławska - Bank, Rynek - Ratusz, MOKiS, Biblioteka Publiczna, II LO, stawy miejskie/ATOL, SP 8 - Parking, Wileńska - Krzywa). W tym roku ta liczba wrośnie o kolejne 2 staje. Jedna przy kościele na ludiwkowskiej naprzeciwko Przychodni zdrowia, a druga na skrzyżowaniu ulic Owocowej i Wielkopolnej

Mieszkańcy mogą korzystać z 58 rowerów.

Z miejskiego systemu rowerów na pewno warto korzystać. Jest to tani i zdrowy sposób na przemieszczenie się po mieście. Pamiętajmy jednak, żeby dbać o ten sprzęt, Niestety w poprzednich latach zdarzały się sytuację porzucenia rowerów poza strefą działania systemu lub niszczenia ich. Pamiętajmy, że to nasze wspólne dobro i jesteśmy razem odpowiedzialni za to czym w mieście możemy się cieszyć.

Warto też wiedzieć, że za pozostawienie roweru poza strefą funkcjonowania OLBIKE ROWER MIEJSKI (do 15 km) czeka nas kara 100 zł, a od 15 km wzwyż nawet 500 zł. Operator określił również karę za kradzież i zniszczenie roweru to 5000 zł.

W minionym roku Burmistrz Jan Bronś podpisał umowę kontynuująca w Oleśnicy system rowerów miejskich. Będą one do dyspozycji mieszkańców kolejne 3 lata. A korzystamy już z tego rozwiązania od 2019 roku. Ceny pozostaną takie same jak w poprzedniej edycji. Kończąc trasę i blokując rower w jednym z 10 punktów w mieście - system pobierze z naszego konta kwotę adekwatną do przejechanego czasu, przy czym pierwsze 20 minut jest za darmo. Za każdą kolejną minutę zapłacimy 5 groszy, czyli 3 złote za godzinę.

Przed skorzystaniem z systemu trzeba załadować konto na kwotę 10 zł.

System będzie obsługiwało niezmiennie konsorcjum firm: Orange Polska S.A. i Roovee S.A. Oznacza to, że aplikacja umożliwiająca wypożyczenie roweru i opłacenie przejazdu będzie ta sama – „Roovee” . Wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej www.olbike.pl.


red./

źródło: UM Oleśnicy/

Horoskop

licznik odwiedzin

374105

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors