Czy kobiety odwiedzające cmentarz przy ul. Wileńskiej mogą czuć się bezpieczne?

To już kolejna akcja przeprowadzana przez oleśnickich policjantów pod płaszczykiem Europejskiego Tygodnia Mobilności "ROADPOL Safety Days". Wszystkie działania policjantów miały na celu poprawić bezpieczeństwo na drogach i ukarać kierujących przekraczających dozwoloną prędkość taryfikatorowym mandatem.

Doraźne policyjne patrole drogowe na wylotach z miasta realnie nie odegrały większej i znaczącej roli w poprawie bezpieczeństwa użytkowników drogi, lecz jedynie uszczupliły zawartość portfela i odebrały kilka punktów karnych sfrustrowanym kierowcom.

Czy oleśniczanie popierają takie działania policji?

Jak się okazuje, większość mieszkańców miasta Oleśnica wolałaby przekierować wysiłki funkcjonariuszy na piesze patrole do centrum i w okolice cmentarzy a zwłaszcza przy ul. Wileńskiej, gdzie dochodzi do groźnych incydentów.

Ostatnie przypadki napastowania kobiet przez mężczyznę, czy też próba wciągnięcia kobiety do samochodu pod pretekstem podwiezienia dowodzą, że taki patrol w okolicach tego cmentarza byłby mile widziany.

Zdarzają się również na tym obiekcie przypadki wnikliwego obserwowania z pewnej odległości kobiet przez nieznanego w wieku około 50 lat mężczyznę, który budzi w nich uzasadniony niepokój i strach przed napadnięciem.

Czy kobiety odwiedzające cmentarz przy ul. Wileńskiej mogą czuć się bezpieczne?

Dopóki? -  Istnieje takie zagrożenie i nie ma wzmożonych patroli policyjnych w tym rejonie to warto zachować czujność i ostrożność. Każdy taki przypadek należy zgłosić do dyżurnego KPP w Oleśnicy dzwoniąc na numer alarmowy 997.

1 thought on “Czy kobiety odwiedzające cmentarz przy ul. Wileńskiej mogą czuć się bezpieczne?

  1. często widać ich z suszarka jak stoją przy koszarach i to na tyle. Włamy na działkach to standard a o takim przypadku słyszałem w autobusie jak rozmawiały kobiety siedzące obok.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Horoskop

licznik odwiedzin

313186

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors