Czy dworzec w Bierutowie doczeka się remontu?

Poseł Paweł Hreniak poinformował, że wśród dworców, które znalazły się na liście obiektów przeznaczonych do remontu, jest dworzec w Bierutowie.

Jako przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Infrastruktury Transportowej na Dolnym Śląsku, informuję że w ramach Programu Inwestycji Dworcowych PKP S.A, zostaną wyremontowane kolejne dworce kolejowe w subregionie wrocławskim – zakomunikował Paweł Hreniak, dodając, że starania przyniosły pozytywny skutek.

Na realizację programu w latach 2024 – 2030 przeznaczono ponad 4 mld zł. Dworzec w Bierutowie jest jednym z dwunastu dworców przeznaczonych do remontu.

Bierutów to jedyna stacja na odcinku pomiędzy Oleśnicą i Namysłowem. Kiedyś obsługiwała głównie wysyłkę cukru i buraków cukrowych z urodzajnych pól nad Widawą. Obecnie stacja o przelotowym charakterze. Przez stację przejeżdżają pociągi pasażerskie (jedynie osobowe - ok. 10 par Wrocław - Kluczbork) oraz towarowe (głównie z węglem ze Śląska). Posiada 4 tory główne (przed wojną 5 torów głównych, 3 za placem ładunkowym i dwie bocznice).

 

red./

fot. bazakolejowa.pl/; polska-org.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

374109

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors