Co warto wiedzieć, szukając ubezpieczenia zdrowotnego?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne będące alternatywą dla publicznej opieki zdrowotnej z roku na rok coraz bardziej zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego – za określoną z góry kwotę możemy zyskać dostęp do pakietu świadczeń, zarówno podstawowych, jak i tych specjalistycznych, nie martwiąc się o dodatkowe koszty. Na co jednak powinniśmy zwracać uwagę,

Pierwszym krokiem do znalezienia optymalnego rozwiązania jest określenie naszych potrzeb. Warto więc zastanowić się, jakich usług potrzebujemy oraz czy będziemy korzystać z nich tylko my, czy również nasi bliscy. Należy bowiem pamiętać, że inny zakres świadczeń będzie wskazany dla singla, inny dla seniora, a jeszcze inny dla rodziny z małymi dziećmi – w tym przypadku upewnijmy się, że pakiet zapewnia szybki dostęp nie tylko do pediatry, ale także okulisty, ortopedy czy laryngologa.

Zwróć uwagę na świadczenia dodatkowe

Przed zakupem prywatnej polisy zdrowotnej zwróć uwagę gdzie i w jakich placówkach możesz korzystać z wykupionego pakietu. Warto również sprawdzić, czy dane ubezpieczenie zawiera popularną ostatnimi czasy tzw. telemedycynę, która w niektórych losowych sytuacjach życiowych może być na wagę złota.

Zapoznaj się z warunkami OWU, czyli Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia

Sprawdź dodatkowe udogodnienia

Coraz więcej prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych (ale nie wszystkie) oferuje wiele wygodnych udogodnień na miarę XXI wieku – dostęp do wyników czy historii leczenia online, zamawianie e-recept, konsultacje z lekarzem z dowolnego miejsca na świecie czy internetowe umawianie wizyt – sprawdź więc, czy wybrana przez ciebie oferta zapewnia tak wygodne udogodnienia.

Zwróć uwagę na możliwość leczenia w szpitalu w sytuacjach nagłych i planowych

Jak widać, wybór optymalnej opcji ubezpieczenia zdrowotnego nie jest więc prostym zadaniem. Niezależnie bowiem od wieku, trudno jest z góry przewidzieć jakich specjalistów bądź badań będziemy potrzebowali w przyszłości. Rozwiązaniem jest kompleksowa oferta przygotowana przez LUX MED Ubezpieczenia, czyli jednego z liderów na polskim rynku ubezpieczeń zdrowotnych – Ubezpieczenie Szpitalne LUX MED – Pełna Opieka. Co konkretnie oferuje ta polisa? Co utrzymuje pacjent w ramach składki?

LUX MED zdaje sobie sprawę, jak ważny w procesie powrotu do zdrowia jest spokój i poczucie bezpieczeństwa – z tego powodu całą organizacją leczenia zajmuje się dedykowany Koordynator Opieki Szpitalnej — od zbierania dokumentacji medycznej, informowanie o dalszych krokach leczenia przez umawianie wizyt po kontakt z bliskimi, organizację wypisu ze szpitala i w razie konieczności — transport medyczny.

Co więcej, ubezpieczenie LUX MED – Pełna Opieka zapewnia również pilną pomoc medyczną 24/7 oraz opiekę medyczną w okresie rekonwalescencji – rehabilitację poszpitalną (po operacjach ortopedycznych). Kiedy zaś ubezpieczony przez okres dwóch lat nie musiał korzystać z prywatnego leczenia szpitalnego, zostanie zaproszony na kompleksowy przegląd stanu swojego zdrowia we wskazanym szpitalu – obejmuje on badania, raport podsumowujący stan zdrowia i zalecenia na przyszłość.

Szczegółowy zakres oraz warunki Ubezpieczenia LUX MED — Pełna Opieka znajdziesz w OWU dostępnym na stronie LINK

red./

źródło: www.medonet.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

385960
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors