Co grozi 16-latkowi za kradzież skutera?

Oleśniccy policjanci zatrzymali 16-latka, który ukradł motorower. Dodatkowo chłopak nie zatrzymał się, gdy policjanci dawali mu znak do zatrzymania się. Młody mężczyzna za popełnienie przestępstw odpowie przed Sądem Rodzinnym.

W niedzielę około godziny 17:00 dyżurny oleśnickiej jednostki został powiadomiony, że na ternie Miasta Oleśnica został skradziony motorower. Policjanci zajmujący się zgłoszeniem dokładanie przekazali wszystkim patrolom, jak wygląda skradziony motorower.

Około godziny 20:00 jeden z patroli służby kryminalnej zauważył skradziony pojazd. Gdy tylko włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, mężczyzna jadący motorowerem przyspieszył i zaczął uciekać przed policjantami.

Rozpędzony skuterzysta jechał ulicami miasta, ignorując znaki drogowe. Mężczyzna nie reagował na znaki do zatrzymania wydane po raz kolejny tym razem przez policjantów ruchu drogowego.

Po kilku minutach pościgu, na jednym ze skrzyżowań stracił panowanie nad pojazdem i wywrócił się, po czym rozpoczął ucieczkę pieszo. Policjanci w pościgu pieszym niezwłocznie zatrzymali nieletniego. 16-letni motorowerzysta za popełnienie przestępstw odpowie teraz przed Sądem dla Nieletnich.


 

źródło: KPP Oleśnica/

Horoskop

licznik odwiedzin

386024
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors