Cieśle – Wyszogród – Nowoszyce – Gręboszyce – Smolna. Kolejna inwestycja dofinansowana z Polskiego Ładu

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej 1469D na odcinku Cieśle - Wyszogród - Nowoszyce - Gręboszyce - Smolna. Długość remontowanego odcinka to prawie 6 km. Inwestycję zrealizował Powiat Oleśnicki, który pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 3 690 750 zł. Zadanie pochłonęło 4 616 884 zł. Kwotę 250 000 zł stanowiło dofinansowanie z Gminy Oleśnica. Wykonawcą była firma Strabag Infrastruktura Południe Sp. z o.o., która dała 60-miesięczną gwarancję.

Śnieżna pogoda nie pozwoliła dziś na tradycyjny spacer po wyremontowanym odcinku, ale frekwencja na uroczystym odbiorze zadania świadczy o tym, że inwestycja przebiegająca przez pięć miejscowości była dla ich mieszkańców bardzo ważna. Wspomniał o tym starosta Sławomir Kapica, dziękując samorządowi Gminy Oleśnica za partycypację w kosztach i za współpracę. Wicestarosta Stanisław Stępień podkreślił, że Powiat Oleśnicki był zdeterminowany, aby tę inwestycję wykonać. Nie miał też wątpliwości, żeby gdyby nie pieniądze z Polskiego Ładu, przedsięwzięcia mogłoby nie być. - Ale idziemy do przodu, o czym świadczy fakt, że pod koniec tego roku niemal co tydzień oddajemy jakąś wyremontowaną drogę Przyszły rok nie powinien być gorszy - dodał Stanisław Stępień.
- Dziękujemy i prosimy o jeszcze - w kierunku starostów uśmiechnął się wójt Gminy Oleśnica Marcin Kasina.

Ponadto w dzisiejszym wydarzeniu Powiat reprezentowali: członkini Zarządu Zdzisława Jakimiec, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Anna Kępa, dyrektor ZDP Grzegorz Cipyk, inspektor ds. inwestycji drogowych w ZDP Danuta Strojny oraz naczelnik Wydziału Rozwoju, Zamówień Publicznych i Promocji Powiatu Grzegorz Dąbrowski. Byli też przedstawiciele samorządu Gminy Oleśnica oraz wykonawcy.

Horoskop

licznik odwiedzin

374183

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors