Charytatywna Giełda Książki „Solidarni z Ukrainą”

Jeśli macie w zbiorach książki, którym chcecie dać drugie życie a przy okazji dołożyć swoją „cegiełkę” pomagając Ukrainie Oleśnicka Biblioteka Publiczna zaprasza na charytatywną Giełdę Książki.

„Giełdy Książki” Oleśnickiej Biblioteki Publicznej im. Mikołaja Reja cieszyły się zawsze wielkim powodzeniem. Tym razem akcja zostanie połączona z pomocą charytatywną dla Ukrainy.

– W związku z wojną na Ukrainie i wielkimi potrzebami narodu ukraińskiego postanowiliśmy wykorzystać więc naszą wiedzę i zasoby by pomagać także w ten sposób. Jednak tym razem i Państwo mają możliwość włączyć się aktywnie w organizację giełdy – nie tylko kupując dla siebie nowe tytuły w dniu giełdy – ale także przekazując wcześniej swoje dary książkowe na ten cel – informuje biblioteka

Do 14 marca (poniedziałek) do godziny 19 w Bibliotece przy ul. M. Reja 10 trwać będzie zbiórka darów książkowych, które następnie przeznaczone zostaną na dwudniową „Giełdę Książki” w dniach 15 i 16 marca w godzinach od 9.00 do 18.00.

Jeśli macie w zbiorach książki, którym chcecie dać drugie życie a przy okazji dołożyć swoją „cegiełkę” do pomocy to serdecznie zapraszamy. Książki na giełdzie będą tym razem sprzedawane bezpośrednio za wrzut do puszki dla Fundacji Tomek i Tola w ramach akcji „Pomoc dla Ukrainy” - informuje oleśnicka biblioteka.

 

źródło: OBP/