Bolek i Lolek kończą 60 lat

To 60 lat temu, po raz pierwszy na małych ekranach pojawili się Bolek i Lolek – para kultowych bohaterów. 10 lat później dołączyła do chłopców Tola.

Bolek i Lolek to nie bracia, ale najlepsi przyjaciele, którzy mimo różnic uwielbiają przeżywać razem wyjątkowe przygody. I tak niezmiennie od 60 lat. "Bolek i Lolek" to bajka dzieciństwa Polaków, którzy mają dziś około 50 la. Scenariusz filmu powstał w 1962 roku, a pierwszy odcinek serialu gotowy był już po roku. Wyprodukowano 160 odcinków kreskówki.

Z tej okazji dzisiaj zorganizowano im przyjęcie urodzinowe w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Przybyli wyjątkowi goście: syn Leszka Lorka wybitnego reżysera, współtwórcy opracowania plastycznego serialu – Andrzej Lorek z żoną Ewą oraz córką i jej mężem. W imprezie wzięła również udział Katarzyna Pawlak – Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Monika Tohl – autorka rzeźb stanowiących opracowanie pierwotnych postaci plastycznych „Bolka i Lolka”, liczna delegacja przyjaciół ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie, przedszkolaki z Bajkowego Przedszkola w Jaśle wraz z Dyrekcją i opiekunami.

Uroczystemu odsłonięciu rzeźby Bolka, Lolka i Toli towarzyszył występ uczniów z ZSM nr 1 w Rzeszowie, projekcja jednego z odcinków filmu oraz wystawa pokonkursowych prac plastycznych.

Goście mogli również zwiedzić ekspozycję czasową „Bolek i Lolek poszukiwacze przygód” oraz wystawę stałą. Nie zabrakło oczywiście urodzinowego poczęstunku, prezentów, pamiątkowych zdjęć i serdecznych życzeń dla solenizantów.

red./
źródło: TVP3/

Horoskop

licznik odwiedzin

370506

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors