Bierutowianin został mistrzem Europy w taekwondo!

Gracjan Pietrzak z gminy Bierutów zdobył tytuł mistrza Europy taekwondo w wieku 10 lat. Zawody odbyły się w Hiszpanii.

W miniony weekend odbyły się mistrzostwa Europy w taekwondo w Las Rozas w Madrycie. Jednym z kadrowiczów Polskiej Federacji Taekwondo jest Gracjan Pietrzak, mieszkaniec gminy Bierutów w powiecie oleśnickim. Na co dzień trenuje w namysłowskim klubie OKSW Mateusz Rojowski.

Gracjan uczęszcza do czwartej klasy Szkoły Podstawowej w Bierutowie. Miał zaszczyt zawalczyć z najlepszymi zawodnikami w Europie w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Po ciężkich zmaganiach stanął na najwyższym podium i zdobył tytuł mistrza Europy taekwondo w wieku 10 lat. Trzeba zaznaczyć że na Mistrzostwach Europy w Hiszpanii nasz kraj reprezentowało 85 zawodników, którzy przywieźli aż 99 medali.

 

red./

źródło: mojaolesnica.pl/

Horoskop

licznik odwiedzin

313174

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
nowinkiolesnickie.pl – Dostarcza lokalne informacje z powiatu oleśnickiego jak również patronuje medialnie wydarzenia kulturalne, sportowe, imprezy, koncerty itp. Na naszym portalu, możesz umieścić swoją reklamę kontaktując się z nami poprzez formularz kontaktowy lub powiadomić nas o bulwersującej Cię sprawie. | Magazine 7 by AF themes.